Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Konya'da konuştu

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Konya'da konuştu

Konya'nın Ereğli ilçesinde seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı İnce, ''Bizim yeni bir doktora ihtiyacımız var. Sıkıldık mı?'' diye sordu. Muharrem İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:''BORÇ İÇİNDE...

Konya'nın Ereğli ilçesinde seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı İnce, ''Bizim yeni bir doktora ihtiyacımız var. Sıkıldık mı?'' diye sordu. Muharrem İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

''BORÇ İÇİNDE YAŞIYORUZ BORÇ''
Borç içinde yaşıyoruz borç. 16 senedir aynı doktora gidiyorsun, doktor seni iyileştiremediği halde aynı doktora gidersen kalp krizinden ölürsün. Doktoru değiştireceksin doktoru. Ekonomiyi iyileştirdik diyorlar. 53 milyar dolar cari açık var, işsizlik gençlerde yüzde 20’lerde. Eskiden 4 parmak yapıyordu, şimdi dolar 4’ü geçti. Bir parmak daha eklemesi gerekiyor. Ki bu 4,5,6 diye devam edecek. Buradan kurtulmak gerekiyor. Vallahi Ereğli fena.

''CUMHURİYET KREDİSİ ALACAKSINIZ GENÇLER''
Cumhuriyet kredisi alacaksınız gençler, 500 lira. Aldığınız krediler okul bitince kesiliyor dimi. Kesmeyeceğiz. Çocuk iş bulana kadar bitirdiğine pişman oluyor. Üniversiteyi bitirse de iki yıl, kredisini ödemeye devam edeceğiz. Şimdi bütün öğrencilere sesleniyorum, lisedekiler dahil. Öğrenci kimliğini gösteren her çocuk bütün müzelere ücretsiz girecek.

''DİPLOMA DA VAR, NAZAR DEĞMESİN''
Tecrübe var, diploma da var, nazar değmesin, kıskananlar çatlamasın. “Maşallah'' de. Önümüzdeki günlerde bunu anlatacağız. Cumhurbaşkanı olur olmaz sözleşmeli öğretmenliği, o performansı falan kaldıracağız. Size çocuklarınızla ilgili vaatlerim var benim. Onları geleceğe hazırlayan bir fizik öğretmeni. Bir büyük mücadeleyi hep birlikte verelim. Gençler ve kadınlar, siz bu işin bir yerinden tutarsanız bu işi başarabiliriz sahiden. Bütün bunları 16 yıldır denenen bir kişi başaramaz. Bizim yeni bir doktora ihtiyacımız var. Sıkıldık mı? Dediklerimizi tekrar eder misiniz?

Bir çivi, bir nalı kurtarır. Bir nal, bir atı kurtarır. Bir at, bir yiğidi kurtarır. Bir yiğit, memleketi kurtarır. Helal olsun Ereğli.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem