Cumhurbaşkanı duyarsa beni Merkez Bankası başkanı yapar

Cumhurbaşkanı duyarsa beni Merkez Bankası başkanı yapar

Suyu indirim yapıldığını, emlak vergilerinin de zamlanmadığına dikkat çeken Özcan, “2020 yılında Türkiye yüzde 1 büyürken, biz yüzde 19 büyüme yaşadık.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, emlak vergisine zam yapmadan, suya indirim yaparak, gayrimenkul satışlar hariç belediyenin yüzde 40 büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Türkiye’nin yüzde 7 büyüdüğü açıklandığında herkesin göbek attığını belirten Özcan, “Bunu söylemekte tereddüt ettim. Çünkü yarın bir kararname ile Merkez Bankası Başkanı olarak atanmaktan korkuyorum” dedi.

“CUMHURBAŞKANI GÖRMESİN”

Suyu indirim yapıldığını, emlak vergilerinin de zamlanmadığına dikkat çeken Özcan, “2020 yılında Türkiye yüzde 1 büyürken, biz yüzde 19 büyüme yaşadık. 2021 satışlarımız dahil yüzde 51 büyümemiz oldu, 9 ay içerisinde. Satışlar hariçte yüzde 40 büyümemiz oldu. Türkiye yüzde 7 büyüyor denildiğinde herkes göbek atıyor. Biz yüzde 40 büyüdük. Bunu söylemekte tereddüt ettim. Çünkü yarın bir kararname ile Merkez Bankası Başkanı olarak atanmaktan korkuyorum. Kim ne derse desin biz yeni gelir kaynaklarımız ile yolumuza devam ediyoruz. Bunu söyledik lakin dediğim gibi inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız görmez. Sonra kararname ile ben buradan gidiyor olabilirim. Merkez bankasının başkanı olarak” diye ifade etti.

GENEL