Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ile görüşme gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ile görüşme gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon kanalıyla görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını, somut adım atma sırasının AB’de olduğunu belirterek, Türkiye ile olumlu gündemin hayata geçirilmesinin vaktinin çoktan geldiğini ifade etti.

Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine bir an evvel ve önkoşulsuz şekilde başlamak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu sağlığı, iklim değişikliği ile içişleri, göç ve terörizmle mücadelede işbirliği alanlarını da içerecek şekilde Yüksek Düzeyli Diyalog toplantılarının başlatılmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize serbestisinin gerçekleşmesinin de Türk halkının uzun zamandır beklediği bir adım olduğunu dile getirerek, 18 Mart Mutabakatının tüm detaylarıyla ve daha güçlü bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

thumbs-b-c-ef71c34d99d03fc4d714c26cf146e6b4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika