Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim milletimize ne aldatanlardan, ne aldananlardan olmama sözümüz var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim milletimize ne aldatanlardan, ne aldananlardan olmama sözümüz var

Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor...

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

CHP’nin başörtüsü ve kılık kıyafet konusunda yasal güvence sağlayan kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik, “Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz” demişti. Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasında “hak ve özgürlüklerle” ilgili olarak bir anayasa paketi çalışmasının sürdüğünü açıklaması bekleniyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Unutmayınız biz sahayı ne kadar sıkı tutarsak milletimizin özellikle yalanları ve çarpıtmalarıyla yanlış yönlendirmek isteyenlerin gayretleri o derece akamete uğrayacaktır. 

"Amacımız milletimizi seçimden seçime hatırlayanlarla aramızdaki farkı göstermektir. Geleceğini inşa edecek birikime enerjiye ve azme sahip olduğumuzu her kesimden insanımıza göstermekte kararlıyız. Bizim için kimin ne yaptığını kimin ne söylediğinin önemi yoktur. Biz kendi halimize bakacağı. Biz kendi işimize bakacağız kendi sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye çalışacağız. Birileri ülkenin ve milletin geleceğini menfaatlerini düşünmeden dün öyle bugün böyle diyerek ikiyüzlü tavırlar sergileyebilir. Ama bizim milletimize ne aldatanlardan ne aldananlardan olmama sözümüz var. Bunun için ne söylüyorsak yerine getirme, dolayısıyla ağzımızdan çıkan her şeyi ölçüp biçerek hesabını kitabını yaparak ifade etme mecburiyetimiz bulunuyor. 

"Yalan bunlarda. Şimdi aynı sinsi taktiği önümüzdeki seçimler için de kullanmanın hazırlığını  yaptıklarından hiç şüpheniz olmasın. Tabii bu milletimizin geçmişte çok gördüğü bir oyun. Seçim öncesinde kendisine ne sözler verildiğini sonrasında ne ferasetler çektiğini milletimiz çok iyi biliyor. 

İnşallah seçim süreci ilerledikçe vizyonlarımızı projelerimizi daha ayrıntılı bir şekilde milletimizle paylaşacağız. Heyecanla bizi dinleyen milletimizle bazı gerçekleri paylaşacağım. Seçimlere kadar 8 aylık bir dönem var. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendirerek verdiğimiz sözlerin yasama boyutundaki çalışmaları tamamlayarak milletimizin huzuruna çıkmayı planlıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ile sıkı bir mesai ile gündemimizdeki tüm düzenlemeleri yasalaştıracağınıza inanıyorum. Göstereceğiniz gayretlere şimdiden teşekkür ediyorum. Biz de bu salondaki son grup toplantımızı yaptığımız 15Haziran'dan bugüne kadar katıldığımız pek çok programla ülke ve milletimize hizmet etmeyi sürdürdük. Projelerin açılış heyecanını milletimizle beraber yaşadık diğer yandan Türkiye'nin uluslararası alandaki gücünü perçinleyecek temaslarda bulunduk. 3.5 aylık dönemdeki bu çalışmalarımızı kısa bir video ile hatırlayalım. 

 

Ayrıntılar gelecek…