Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.ABD Başkanı Donald Trump'la görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

ABD Başkanı Donald Trump'la görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Verim bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme anına ilişkin bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı T.C Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabından da retweetlendi. 

Son dakika... Güne damga vuran kritik görüşme için Erdoğandan açıklama...

SOÇİ ZİRVESİ, SURİYE KRİZİ VE BÖLGESEL SORUNLAR 

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Soçi zirvesi, Suriye krizi ve bölgesel sorunların ele alındığını belirtti.

Kaynaklar, ilerleyen saatlerde Cumhurbaşkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklama yapılacağını da duyurdu.

TRUMP PEŞ PEŞE TWEET ATMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump kısa süre önce Türkiye ile ilgili peş peşe tweetler attı. 

Trump ilk tweet'inde "Bu sabah, Orta Doğu'da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım. Hepsini halledeceğim ancak bu 6 trilyon dolara ve hayatlara mal olan bir hata. En başından beri oraya girmemeliydik" ifadesini kullandı.

Trump, Orta Doğu'da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi. 

Trump attığı ikinci tweet'te ise Türkiye ile yapacağı görüşmenin ardından Tiger Woods ve Dustin Johnson ile Trump National Golf Klübü'nde golf oynayacağını söyledi. 

ABD Başkanı Trump, başkan adayı olduğu dönemden bu yana, bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu'da büyük bir karmaşa bıraktığını iddia ediyor. 

ABD'nin başkenti Washington D.C., Türkiye'nin sekiz saat gerisinde bulunuyor.

ABD Başkanı Trumptan peş peşe Erdoğan tweetleri

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya