Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bahreyn’de takdim edilen madalya bakın ne çıktı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bahreyn’de takdim edilen madalya bakın ne çıktı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Bahreyn'de Kral Hamad Bin İsa El Halife tarafından Şeyh İsa bin Salman Madalyası takdim edildi. Takdim töreninde objektiflere yansıyan bu madalya pek şaşaalı görünüyordu. Peki nedir bu Şeyh İsa...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Bahreyn'de Kral Hamad Bin İsa El Halife tarafından Şeyh İsa bin Salman Madalyası takdim edildi. Takdim töreninde objektiflere yansıyan bu madalya pek şaşaalı görünüyordu. Peki nedir bu Şeyh İsa bin Salman Madalyası'nın özelliği?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Körfez programı kapsamındaki ilk durağı olan Bahreyn’de Kral Hamad Bin İsa El Halife ile görüştü.

Erdoğan’a törenle Bahreyn Kralı Hamad bin İsa El Halife tarafından “Şeyh İsa Bin Salman El Halife Madalyası'' takdim edildi.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye ve Bahreyn devletlerinin hem de Türk ve Bahreyn halklarının kardeşliğinin bir nişanesi olarak kabul ettiği'' madalyanın özellikleri neler?

1-204.jpg

Öncelikle rengi nedeniyle altın gibi görünen madalyanın gümüş olduğunu belirtelim… Gümüşün üzerinde altın yaldızlı süslemeler bulunuyor.

Dairesel madalyanın çevresinde 16 adet uç yükseliyor. Arkasında kurdele için eklenen bir halka bulunuyor.

Merkezindeki dairesel çerçevenin içinde ise 1961’den 1999’a kadar Bahreyn Emiri olan Şeyh İsa bin Salman’ın başı yer alıyor.

Beyaz kısımda mine süslemeler yer alırken, onun hemen dışında Arapça “Şeyh İsa bin Salman Nişanı'' yazıyor.

Bu nişan, 6 Mart 1999’da tahta çıkan Kral Hamad Bin İsa El Halife tarafından ölen babası Şeyh İsa Bin Salman anısına yaptırıldı.

Kaynak: Sözcü

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.