Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eleştirdiği Milletvekili Suzan Şahin'e Vatandaş Desteği: "Sesimizi Duyurdunuz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eleştirdiği Milletvekili Suzan Şahin'e Vatandaş Desteği: "Sesimizi Duyurdunuz"

Kendisi de depremzede olmasına karşın, Hatay’da yaşananlarla ilgili sözleri sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirdiği CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’e vatandaşlar “Sesimizi duyurdunuz” diyerek destek verdi. Şahin de sokakta kendisine seslenen vatandaşın sözleri üstüne “Ben mi doğru söylüyorum, Cumhurbaşkanı mı” dedi.

Haber: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: FURKAN ERDEM

Kendisi de depremzede olmasına karşın, Hatay'da yaşananlarla ilgili sözleri sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirdiği CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin'e vatandaşlar "Sesimizi duyurdunuz" diyerek destek verdi. Şahin de sokakta kendisine seslenen vatandaşın sözleri üstüne "Ben mi doğru söylüyorum, Cumhurbaşkanı mı" dedi.

Depremde ağır kayıpların yaşandığı Hatay'da yakınlarını kaybeden, evinin olduğu sokakta da yıkımlar yaşanmış olan milletvekili Suzan Şahin, mahallelilerle birlikte yıkılan binalarda anı olabilecek nitelikteki kalan eşyaları aradı. Şahin, tanımış olduğu insanoğlu bulunduğunu ve onların anılarını bulmaya yardım ettiğini belirterek, "Gökhan Göçmen'in kardeşlerini tanıyorum. Kendisini de tanıyordum. Adının yazılı olduğu formayı gördüm, bir ihtimal bir hatıra olarak kalabilir diye, burada heder olmasın diye, yağmur başladı, ıslanır. Bir poşetin içindeydi, onu aldım başka bir poşete koydum, almak isterse kız kardeşine vereceğim" dedi. Şahin, enkazdan çıkarılan eşyaların, insanların anılarını oluşturması sebebiyle daha muntazam saklanması icap ettiğini ifade ederek, "Korunaklı bir şeyin içinde olabilir. Bir ufak çadır bir ihtimal içinde korunabilir" önerisinde bulunmuş oldu.

"DOĞRU SÖYLEYİP SÖYLEMEDİĞİMİ HALK TAKDİR EDER"

Şahin, ANKA Haber Ajansı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinin TBMM'de yapmış olduğu konuşmayı eleştirmesiyle ilgili sorusu üstüne şunları söylemiş oldu:

"Bu soruya yanıt vermeyim, sizler, hepimiz buradaydı. Herkes bu mikrofonları bana tuttuğu benzer biçimde halka da tuttu ve şimdi de tutabiliyorlar. Konuşturdukları 10 kişinden 9'unun ne söylediğini siz bildiğiniz gibi. Toplum da kendisi yaşayarak biliyor. Bunu demiş, onu demiş, ben bunu demişim, hiçbir şey ifade etmiyor aslına bakarsak. Yaşayan biliyor kısaca. Bana yalancı demiş diye ben yalancı olmam. Doğru söyleyip söylemediğimi bunu yaşayanlar takdir eder. Hamaset mi yapıyorum, başka bir şey mi? Bu derdi çeken insanoğlu taktir eder. Bana 'zavallı' dedi. Ben kusura bakmayın ama kim zavallı buna da vallahi, billahi milletim karar versin. Şu anda en kötü durumda olan şey, bu iktidardan baba elinin uzanmasını bekleyip, uzanmayan ellerdir. İkincisi buradaki insanlar gerçekten halen çadıra muhtaç. Şurada gördünüz, beyefendi konteyner bekliyor. Burada evi yıkılmış. İşyeri yıkılmış. Kız kardeşine sığınmışlar, yeterli büyüklükte değil. Diyor ki 'Ben engelliyim, konteyner. Sorunların var. Çadır kentte vs. tuvalete filan gidemem. Ben konteyner istiyorum' diyor.  Geliyor mu konteyner, yok. Kime vereceğiz, iyi mi vereceğiz?"

"SESİMİZİ DUYURDUNUZ"

Şahin, yurttaşın problemlerinden bahsederken depremzede bir yurttaş ona teşekkür ederek, "Sesimizi duyurdunuz" diye seslendi. Şahin de vatandaşın bu sözleri üstüne, "Ben mi doğru söylüyorum, Cumhurbaşkanı mı?  Neticede vicdanım oldukça rahat. Ben oldukça rahat kafamı yastığa koyuyorum, koyabilirsem. Günde 2-3 saat uyumuyoruz" dedi.

Şahin depremzedelere destek olmak amacıyla geceleri çadır ziyaretleri yaptıklarını da belirterek şu şekilde konuştu:

"Biz gece de çadırları geziyoruz. Çünkü çadırlarda insanoğlu artık birbirlerini tedavi etmek için çadır önlerine kurmuş oldukları o büyük fıçıların üzerine ateş yakıp, çekirdek çitliyorlar, başka bir şey. Onlara bir söyleşi olsun diye geceleri de dolaşıyorum, çaylarını yudumluyorum. Ortaklaşıyorum. Bir yağmur yağıyor altlarında palet filan yok. Doğrudan yere serilmiş şilte. Yağmur yağıyor su doluyor. Rüzgar esiyor uçup gidiyor. Buna bir deva bulunması lazım, bunun son bulması lazım" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.