Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Masada ve sahada olan bir Türkiye var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Masada ve sahada olan bir Türkiye var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte sözü geçen bir ülke olduğunu belirterek, "Bölgesinde söz söyleyen bir Türkiye var, sözü dinlenen Türkiye var, masada ve sahada olan bir Türkiye var" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, memleketi Yozgat'ın Çekerek ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Oktay, 2020 yılında yerel kalkınma modeli kapsamında dikimi yapılan lavanta adasını ziyaret etti. Burada lavanta kesimi yapan Oktay, lavanta bahçelerini gezdi. Daha sonra ilçe meydanında Çekerek halkına seslenen Fuat Oktay, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Türkiye'nin olmadığı hiçbir senaryonun bölgede işlemeyeceğini söyleyen Oktay, "Dünyada lideriyle birlikte sözü dinlenen yanında dimdik durduğumuz ve onun da dimdik durduğu, dünyaya karşı dimdik durduğu ve "dünya 5'ten büyük" dediği, meydan okuduğu lideriyle dünyada sözü geçen bir Türkiye var. Bölgesinde söz söyleyen bir Türkiye var, sözü dinlenen Türkiye var, masada ve sahada olan bir Türkiye var. Türkiye'nin olmadığı hiçbir senaryonun bölgede işleyemeyeceği bir Türkiye var, bir lider var Recep Tayyip Erdoğan ve bizler de onun yol arkadaşlarıyız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, konuşmasında fahiş fiyat artışlarının önüne geçmenin çözümünün köylerde üretimi artırmakla mümkün olabileceğini de sözlerine ekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “ABD, Türkiye gibi değil, ABD çok güçlü bir ülke"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri için 21-27 Eylül 2021 tarihleri arasında bulunduğu ABD’nin New York kentinde Amerikan CBS televizyon kanalının sorularını cevaplamıştı.

Erdoğan burada Suriye’den Türkiye’ye gelen göçmenlerle ilgili bir soruya cevap verirken “ABD, Türkiye gibi değil, ABD çok güçlü bir ülke" ifadesinde bulunmuştu.

Öte yandan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine Twitter hesabı üzerinden tepki vermişti.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter üzerinden Erdoğan'a verdiği tepki şöyle:

“Çıkıp Amerikan medyasında, ABD’ye güzellemeler yapıyorsun, ülkemizi aşağılamaktan hiç utanmıyorsun! Verdiğin röportajda ‘Amerika bir Türkiye değil, çok güçlü bir ülke’ demişsin, bu nasıl bir laftır Erdoğan! Ama aldın ödülünü, Biden G20'de seni birkaç dakika kabul edecekmiş. Halkımız artık gerçekleri görüyor, sen de sandıkta göreceksin. Seninle birlikte, yıllardır oluşturduğun algıları da tarihe gömeceğiz! Bu onurlu ülkeyi daha fazla aşağılamadan, getir sandığı Erdoğan! #HemenSeçim”

Kaynak:Haber Kaynağı

Politika