Cumhurbaşkanı'nın müjdesi enerji kaynağı keşfi mi? Karadeniz'de doğalgaz kaynağı keşfedildiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı'nın müjdesi enerji kaynağı keşfi mi? Karadeniz'de doğalgaz kaynağı keşfedildiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Cuma günü bir müjde açıklayacağını" duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından Türkiye'nin Karadeniz'de bir enerji kaynağı keşfettiği iddia edildi. İddiaya göre bu enerji kaynağının doğalgaz olduğu düşünülüyor.

TELE’in edindiği kulis bilgisine göre, Erdoğan cuma günü Meis Adası’na gidecek. Erdoğan’ın o gün doğalgaz veya petrol müjdesi vereceği konuşuluyor. Öte yandan Bloomberg, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Cuma günü bir müjde açıklayacağını’ duyurmasının ardından Türkiye’nin Karadeniz’de büyük olasılıkla doğalgaz olan bir enerji kaynağı keşfettiğini  açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı ofisi konuya ilişkin yorum yapmayı reddetti

Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) ile karşı karşıya gelinen Doğu Akdeniz'de de enerji araştırmaları yapmaya devam edileceğini belirtirken, Cumhurbaşkanlığı ofisi konuya ilişkin yorum yapmayı reddetti. Erdoğan'ın açıklaması sonrası Türk Lirası, diğer para birimleri karşısında yüzde 2'ye yakın değer kazanırken, 17.55 itibariyle dolar/TL paritesi 7.23, Euro/TL paritesi 8.61 seviyesinde seyrediyor.

Gemiler nerede?

Tüm gözler Akdeniz'e kilitlenmişken ''Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz kaynağı keşfetti'' iddiası akıllara ''Gemiler nerede?'' sorusunu getirdi. 13:00 ile 14:00 saatleri arasında, Türk sondaj gemilerinden  Oruç Reis'in Girit açıklarına doğru ilerlediği, Fatih'in Karadeniz'de, Yavuz'un ise Akdeniz'de sabit olduğu görüldü.

 

 

İlgili Haberler