Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'de sandıklarda hile yapılamaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'de sandıklarda hile yapılamaz

AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklama sosyal medyada yeniden gündem oldu.AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın

İstanbul'da halkın iradesiyle Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Ekrem İmamoğlu seçilmesinde sonra milli iradeye saygısızlık yapan AKP'lilerin sandık güvenliğiyle ilgili eski sözleri sosyal medyada tekrar gündeme geldi

AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklama sosyal medyada yeniden gündem oldu. 31 Mart seçimlerinin ardından AKP cephesinden gelen itirazlar sürerken, AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklama sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yaptığı açıklamada, "Türkiye'de kim 'Sandıkta hile yapılıyor' diyorsa bilin ki kaybetmiş, kaybetmesine bahane arıyor. Şimdiden anamuhalefet partisi 2019 seçimlerindeki kaybına bahane arayışı içerisindedir" derken, "Türkiye'nin en iyi yaptığı işlerin başında seçim gelir. Sandık kurulunda her partinin üyesi var. Yüksek Seçim Kurulu Türkiye'nin güven müesseselerinden bir tanesidir" ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKİYE'DE SANDIKLARDA HİLE YAPILAMAZ

BBC'nin Newshour programına 24 Haziran seçimleriyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye'de seçim sistemi çok güçlü, açık ve şeffaftır. Sandıklarda tüm partilerin temsilcileri görev alır ve farklı siyasi partiler orada bulunduğu için sandıkta hile yapılması gerçekte mümkün değil" dedi.

Kalın, "Oylamadan sonra, sayımlar başladığında da temsilciler orada, fiziksel olarak oradalar aslında ve her şey onun gözü önünde kayıtlara geçer. Bu bizim tüm seçimlerdeki uygulamamızdı" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Seçim sonuçlarında şaibe oluşmayan ender ülkelerden biriyiz

Bakan Tüfenkçi: Şaibesiz ve doğru bir seçim yapılıyor"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika