Cumhurbaşkanlığı’ndan İmamoğlu’na tebrik

Cumhurbaşkanlığı’ndan İmamoğlu’na tebrik

Londra’da açık artırma usulüyle satışa çıkarılan Venedikli ressam Gentile Bellini’nin yaptığı, özel koleksiyondaki Fatih Sultan Mehmet portresi...

Londra’da açık artırma usulüyle satışa çıkarılan Venedikli ressam Gentile Bellini’nin yaptığı, özel koleksiyondaki Fatih Sultan Mehmet portresi İBB tarafından yaklaşık 6,5 milyon liraya satın alındı. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Karaca İmamoğlu'nu tebrik ederek, "Bu resmi işadamı olarak almayı çok isterdim" dedi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından, "Londra'da açık artırma ile satılan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın günümüze kadar gelebilmiş üç orijinal portresinden biri olan, İtalyan ressam Gentile Bellini’nin atölyesinden 15. yüzyılda çıktığı tahmin edilen yağlıboya tabloyu İBB olarak satın aldık" diye belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İmamoğlu’nu tebrik etti.

Karaca paylaşımında, “Siyasette yanlışları söylemek kadar doğruları da tebrik etmek gerekir. Venedikli ressam Gentile Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet portresini satın alan İBB yönetimini tebrik ederim. Göreve Geldikleri günden beri yaptıkları en doğru iş. Bu resmi işadamı olarak almayı çok isterdim” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberleri