Cumhuriyet düşmanı, AKP’lilerin sitesini fonladığı  Özışık kin kustu!

Cumhuriyet düşmanı, AKP’lilerin sitesini fonladığı Özışık kin kustu!

Cumhuriyet düşmanlığı yapmakta beis görmeyen, para ve servet peşinde koşup, tehdit ve şantaj gazeteciliği yapan Abdülhadi Özışık, kirli sicilini unutup TELE1'e saldırmaya devam ediyor.

Merdan Yanardağ’ın Türkiye’nin modernleşme, aydınlanma ve demokratikleşme sürecine en büyük darbeyi vuran Osmanlı padişahı Abdülhamid için 18 Dakika programında yaptığı değerlendirmeye yanıt AKP’lilerin sitesini fonladığı Abdülhadi Özışık’tan geldi. Özışık, ne dediği anlaşılamayan sözlerini bir dizi yalan ve iftira ile bezedi.

Merdan Yanardağ’ın bu sözleri ardından yandaş medya düğmesine basılmış bir biçimde harekete geçti. Ancak, TELE1’in AKP’nin alışık olduğunun aksine tarihi gerçekleri dile getirmekten vazgeçmemesi ve RTÜK’ün ceza tehditlerine boyun eğmemesi ardından saray medyası kaybedecek prestiji bulunmayan isimler ve kurumlar aracılığı ile saldırarak geri çekilme çabasına girişti. 

FETÖ'YÜ PARLATAN ÖZIŞIK SALDIRIYA KATILDI

Bunlardan birisi olan ve Fethullah Gülen’in parlattığı, gezilere götürdüğü, ismindeki Abdül ekini dahi kullanamayan İnternet haber sitesinin sahibi Abdülhadi Özışık, Abdülhamit konusunu tartışacak bilgiye, birikime sahip olmadığı için küfürlerle yürütülen saldırı kampanyasına katıldı. TELE1  programcısı ve şu an bir kumpas haber sebebiyle tutuklu bulunan Murat Ağırel, Abdülhadi Özışık’ın internet sitesi yandaş İnternet haberin İBB'den AKP döneminde aldığı paraların listesini yayımlayarak ipliğini pazara çıkarmıştı. AKP belediyesi 340 bin 900 lira okunmayan siteye reklam vermiş, Murat Ağırel de bunun belgelerini ortaya koymuştu.  

AKP DÖNEMİNDE İSTANBUL BELEDİYESİ'NDEN FONLANIYORDU

Cumhuriyet düşmanlığı yapmakta beis görmeyen, para ve servet peşinde koşmaktan, tehdit ve şantaj gazeteciliği yapmaktan, habercilik yapamayan Abdülhadi Özışık, AKP döneminde İstanbul Belediyesi’nden yandaşlara yapılan besleme çerçevesinde 340 bin lira ile fonlandığını bile unutup, TELE1’e çamur atmaya kalkıyor. O kadar ki, Abdülhadi Özışık, bir firmanın Kızılay ile emlak sözleşmesinde anlaşmazlık yaşamasının ardından Kızılay’ı hedef alan yazılar yazıyor. Kızılay’ın buna cevap vermesinin ardından ise söz konusu iş adamını tanımadığını iddia edecek kadar, gazetecilik etik ilkelerinden ne kadar uzak olduğunu ortaya koyuyor. Çok kısa süre içinde, arkadaşı olmadığını iddia ettiği iş adamıyla dostluklarını anlattığı tweetleri ortaya çıkıyor.  

ERSOY'UN ŞİİRİNDEN ÖZIŞIK GİBİLER DE NASİBİNİ ALIYOR

Gazetecilik yerine soytarılık yapan yandaş medya kervanının mensupları dökülerek yol alıyor. Yeni rejimin ideolojik ve tarihsel referansı yapılmak istenen ancak Türkiye’nin seçilmiş meclisine karşı ilk darbeyi ve geri darbeler geleneğini başlatan Abdülhamit’i savunamayan bu kesime en güzel yanıtı İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy veriyor. Abdülhadi Özışık gibiler de nasibini alıyor. “Düşürdün memleketin en kahraman evladını ye’se Ne mel’unsun ki, rahmetler okuttun ruh;u iblis’e” ** “Gölgesinden bile korkup bağıran bir ödlek, “otuzüç yıl bizi korkuttu “şeriat” diyerek.” ** "âh efendim, o herif yok mu, kızıl kâfırdi: Çünkü bir şey tanımaz, her ne desen münkirdi.”