Cüneyt Arkın: Utanmasam ağlayacağım

Cüneyt Arkın: Utanmasam ağlayacağım

Büyükçekmece'de düzenlenen 'Ustalara Saygı' gecesinde Türk Sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın konuk edildi.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, Büyükçekmece Belediyesi tarafından Türk sinemasının 107'inci yılı nedeniyle düzenlenen 'Ustalara Saygı' gecesinde ağırlandı.

Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonu'nda düzenlenen etkinlik kapsamında, koleksiyoner Dt. Ulvi Sulaoğlu'nun 'Artist Defteri Başrolde Cüneyt Arkın' sergisinin açılışı ve 'Cüneyt Arkın Filmi' gösterimi yapıldı. Arkın, eşi Betül Cüreklibatır ve oğlu Kaan Cüreklibatır, sergiyi gezip, filmi izledi.

"UTANMASAM AĞLAYACAĞIM"

Davetliler tarafından ilgiyle karşılanan 83 yaşındaki Cüneyt Arkın, "Utanmasam ağlayacağım. Başkanın sanata bu kadar önem vermesi çok önemli. Çünkü bir sanatın var olması için beyinlerin özgür olması lazım. Başkanım da özgür beyinler yaratıyor. Başka türlü sanat yapılmaz" dedi.

60ef4f0b4e3fe016d807c9af.jpg

"ÇOK DUYGULANDIM"

Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır da, "Gerçekten çok duygulandım, dokunsalar ağlayacağım. 1968 sonrası her karesinde hayatındaydım. Oğlum da burada. Zor tutuyorum kendimi, çok duygulandım. Kişilikli, karakterli bir insan yani çok çalıştı. Çok azimli, çok hırslı. Kolay bir iş değil film çekmek, çok zordu. Yokluklar içinde film çektiler ama severek yaptılar işlerini. Hep ayrı geçirdik hayatımızı. Çünkü bu kadar filmi elde etmek kolay bir şey değildi. Ne bayram bildik, ne seyran bildik. Bu benim fedakarlığım biraz" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat