Cüneyt Arkın'ın yürek burkan hayat hikayesi

Cüneyt Arkın'ın yürek burkan hayat hikayesi

Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Cüneyt Arkın sosyal medya hesabından "İstanbul Bebek Koyu 1960'lı yıllar" notunu düştüğü bir karesini paylaştı. Gelen yorumların ardından açıklama yapan Arkın'ın hayat hikayesi yürek burktu.

ATV'de ekrana gelen Kuruluş Osman dizisindede Aksakallıların reisi rolünü canlandıran usta oyuncu takipçilerini geçmişe götürdü. Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından gençlik yıllarına ait olan bir fotoğraf paylaştı.

ekran-resmi-2021-04-30-15-1a8i.png

Ünlü aktör fotoğrafa gelen "Çok iyi yaşadınız" yorumları üzerine her şeyi anlattı.

İşte Cüneyt Arkın'ın açıklamaları;

''Bu paylaşımın altına 'çok iyi yaşadınız' demişsiniz, öyle tabii. Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi.. Fakülte yıllarımdı, hep çalıştım. İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği. Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir duruma geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı. Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil durumda müdahale etmekti görevim. Fakat tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum. Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum. Ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk paramı aldığımda fırına koşup paranın hepsiyle ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum. Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar, ancak ona bakarak uyuyabiliyordum.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin