Cüneyt Özdemir RTÜK başkanına tweet atmıştı: Çıplak dizisi yayından kaldırıldı

Cüneyt Özdemir RTÜK başkanına tweet atmıştı: Çıplak dizisi yayından kaldırıldı

BluTV'de yayınlanan Çıplak dizisi, Cüneyt Özdemirin "Aman RTÜK Başkanı ve sansür kılıcı görmesin" tweetinin ardından yayından kaldırıldı.

 

Yönetmenliğini Can Evrenol’un yaptığı ve dijital medya platformu BluTV’de yayınlanan Çıplak dizisi yayından kaldırıldı. Gazeteduvar'da yer alan habere göre, dizinin yapımcısı olan TN Yapım'ın Genel Koordinatörü Merve Göntem, yayından kaldırma kararına ilişkin şunları söyledi: "İkinci sezon çekimlerini bitirmemize günler kala, BluTV'den gelen bir telefonla dizinin yayından kaldırıldığını öğrendik" dedi.

ÖZDEMİR’İN PAYLAŞIMINA TEPKİ YAĞDI

Diziye ilişkin Youtube üzerinden yayın yapan Cüneyt Özdemir, bugün dizinin fragmanını paylaşmış ve videonun devamında açıklamalarda bulunmuştu. Özdemir, dizinin cesur sahnelerinden de bahsetmiş, RTÜK başkanına gönderme yaparak bir tweet paylaşmıştı. Özdemir, paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı: "Aman RTÜK Başkanı @ebekirsahin bey ve sansür kılıcı görmesin!" Özdemir, hedef gösterdiği gerekçesiyle eleştirilen paylaşımını kısa sürede sildi.

DİZİ YAYINDAN KALDIRILDI

Özdemir'in paylaşımının ardından BluTV kullanıcıları platform katoloğunda diziye ulaşamadı. Konuyla ilgili olarak BluTV tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Çok sayıda kullanıcı, sosyal medyada platform üyeliklerini iptal edeceklerini belirtti.

CÜNEYT ÖZDEMİR’DEN AÇIKLAMA

Paylaşımıyla diziyi hedef göstermekle suçlanan ve dizinin kaldırılmasında etkisi olduğu söylenen Özdemir’den açıklama geldi. Özdemir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yeni bir delilikle karşı karşıyayız. 6 ay önce Çıplak adında bir dizi çekiliyor. Blu tv yayınlıyor. Ben diziyi yeni izleyip şaşırıyor ve övüyorum. Aylardır Sansürcülüğünü eleştirdiğim RTÜK başkanına her zaman olduğu gibi esprili bir şekilde 'aman duymasın' deyip söyleniyorum. Dizi Blu Tv'den kaldırılıyor ve ihale bana kalıyor! Bu dizi RTÜK yüzünden mi yoksa RTÜK korkusundan mı kaldırıldı ne oldu bunu resmi açıklama olunca öğreniriz ama anlamadığım dayağı niye ben yiyorum? RTÜK'ün sansür tavrını aylardır hemen her yayında eleştiren benim yahu... Sosyal medya tamamen bir linç ve delilik alanına dönüştü. Sürekli kendimizi açıklamak zorunda hissediyoruz. Gerekiyor da... Yapacak bir şey yok. Demek ki biz yeterince kendimizi anlatamıyoruz. O yüzden bir daha bakın bakalım benim kadar RTÜK'ün sansürünü eleştiren kimse var mı?”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem