Daçka'nın yeni başantrenörü David Blatt

Daçka'nın yeni başantrenörü David Blatt

Kulüpten yapılan açıklamada, "2016-2017 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere iki sezon için David Blatt ile yeni A takım başantrenörü olarak anlaşılmıştır." denildi.Darüşşafaka Doğuş'un 57 yaşındaki yeni başantrenörünün...

Kulüpten yapılan açıklamada, "2016-2017 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere iki sezon için David Blatt ile yeni A takım başantrenörü olarak anlaşılmıştır." denildi.

Darüşşafaka Doğuş'un 57 yaşındaki yeni başantrenörünün birçok önemli başarısı bulunuyor. Avrupa'da çalıştığı son sezon olan 2013-2014'te Blatt, İsrail ekibi Maccabi'yi Euroleague şampiyonu yaptı. İsrail ve Yunanistan'da da çalışan Blatt, Türkiye'de kısa bir dönem Anadolu Efes'in de başantrenörlüğünü yaptı. Lacivert-beyazlıların başına 2007-2008 sezonunda geçen Blatt, sezonu tamamlamadan İstanbul ekibiyle yollarını ayırmıştı.

Blatt, kulüpler bazında kariyerinin en büyük tecrübesini ise NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'i çalıştırarak yaşadı. Cleveland'a 2014-2015 sezonunda giden Blatt, başta Lebron James olmak üzere birçok dünya yıldızını barındıran takımıyla NBA finali oynadı. Finalde Golden State Warriors'a 4-2 yenilen Blatt'ın takımı ikincilikle yetindi. Bu sezona da Cleveland Cavaliers'ta başlayan tecrübeli başantrenör, sezon bitmeden takımdan ayrılmıştı. Milli takım seviyesinde de önemli başarılara sahip olan deneyimli teknik adam, Rusya Milli Takımı'yla 2007'de Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor