Dalga dalga yayılıyor: Boğaziçi eylemleri Ankara Üniversitesi'nde!

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya yönelik protestolar, birçok üniversiteye yayıldı. Son olarak Ankara Üniversitesi öğrencileri, üniversite rektörlüğünün önünde bir eylem gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya yönelik protestolar, birçok üniversiteye yayıldı.

Son olarak Ankara Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Melih Bulu’nın rektör olarak atanmasına karşı protestolar düzenleyen Boğaziçili öğrencilerle dayanışma eylemi düzenlediler.

Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Rektörlük girişinde buluşarak yürüyen öğrenciler, Rektörlük önünde basın açıklaması yaptı.

ARTVİN'DE DE EYLEM

Artvin'de öğrenciler de "Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek! Kayyum rektör istemiyoruz" diyerek Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma içerisinde olduklarını söyledi. İzmir'de Hasanağa Parkı'nda buluşan üniversiteliler de "Kayyum rektör istemiyoruz. Ferman padişahın üniversiteler bizimdir" diyerek Boğaziçili öğrencilerle dayanışma içinde olduklarını dile getirdiler.  

Politika