Damat Albayrak'ın istifasıyla ilgili flaş iddia!

Damat Albayrak'ın istifasıyla ilgili flaş iddia!

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Erdoğan’dan habersiz bir biçimde, 118 milyar liraya denk gelen 14 milyar avroluk bir işlem yaptığı için istifa ettiğini öne sürdü.

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Ünlük hacker grubu Twitter üzerinden paylaştığı belgede,  Ziraat Bankası’nın İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’nden Alman Deutsche Bank’ın Frankfurt şubesine gönderilen paranın dekontları olduğunu iddia ettiği belgeleri yayınladı. Anonymous, “Reis, Berat’ı sırf senden habersiz 14 Milyar Avrocukluk bu işlemi yaptırdığı için mi azlettin? Yakıştıramadık sana ” ifadesini kullandı.

ber1.jpgber2.jpgber3.jpg

Hacker grubu hafta başında da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya torpil amaçlı gönderilen CV’leri ve cep telefon numarasını yayınlamıştı. Anonymous, öğrencilere ‘terörist’ ve ‘sapkın’ dediği için Soylu’ya misilleme yapmıştı.

Ünlü hacker grubu daha öncede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın banka işlemleri hakkında mesajlar yayınlamıştı. Anonymous, sosyal medya hesabından, “Reis, bize HSBC, Vakıfbank, Deutschebank ve Credit Suisse’yi anlat. Berat, Bilal ve Yiğit’le iç ettiğiniz yüz milyarlarca doları anlat. Anlat ki senin gibi bir ustadan feyz alalım!’” ifadelerini kullanmıştı.

 

Ekonomi