Datça belediyesi NFT çılgınlığına dahil olarak bir ilke imza attı.

Datça belediyesi NFT çılgınlığına dahil olarak bir ilke imza attı.

Hatırlayacağınız üzere Nusret ve Musk gibi isimler de NFT ile paylaşımlarının satışa çıkarmıştı. Datça Belediyesi toplanan paraları kız öğrencilere dağıtacak

Genellikle beğenilen paylaşımları ile bilinen Datça Belediyesi NFT çılgınlığına katıldı.

Bundan kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımı satmak için başvuruda bulundular. Bilmeyenler için kısaca bahsedelim. NFT teknolojisi tamamen kişisel bir dijital imza olarak görülebilir. Herhangi birisi size NFT ile bir şeyler veriyorsa bu sadece size özeldir. Bu kişisel olma durumu aynı zamanda yüksek fiyatlarla satışların yapılmasını sağlıyor. Mesela Twitter kurucusu Jack Dorsey ilk tweet paylaşımını NFT ile satmıştı. Şimdi ise bu tür satışlar adeta çılgınlık seviyesine ulaştı. Dünyanın en ünlü belediyeleri içerisinde yer alan Datça Belediyesi kalpleri ısıtacak önemli bir ilke daha imza attı. Satışa sunacağı tweet paylaşımının tüm geliri ihtiyaç sahibi olan kız öğrencilerine dağıtılacak. Böylece onların maddi yönden zor durumda kalması engellenecek.

Datça Belediyesi

NFT ile birlikte hayatımıza giren bu tür paylaşım satışları önümüzdeki günlerde daha fazla artacak gibi görünüyor. Belediyeler bile bu işin içine girdiyse geleceği parlak diyebiliriz. Datça Belediyesi tarafından satışa sunulan tweet paylaşımı sevgililer günü ile ilgiliydi. Paylaşımda, “Sevdiğinizle birlikte Datça baharı kadar güzel zamanlar dileriz” ifadesi yer alıyordu.

Nusret NFT satış furyasına katıldı: Dudak uçuklatan fiyattan satacak (Video)

Dijital imza olarak da kullanılan NFT aynı zamanda Blockchain ile bağlantılı. Yeni dünyada bu tür kavramlar çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Peki sizce Datça belediyesi tarafından yapılan bu faaliyet olumlu sonuçlar getirir mi?

Yerel Gündem