Davutoğlu’nun eski danışmanı: AKP ve MHP İstanbul ile Ankara’yı kaybetti

Davutoğlu’nun eski danışmanı: AKP ve MHP İstanbul ile Ankara’yı kaybetti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanlarından Atılgan Bayar, “AKP ve MHP seçimi kaybetti. Ankara’daki fark 6 puan. İstanbul’daki fark 3 puan” değerlendirmesinde bulundu.31 Mart yerel seçimleri öncesi, seçimlere...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanlarından Atılgan Bayar, “AKP ve MHP seçimi kaybetti. Ankara’daki fark 6 puan. İstanbul’daki fark 3 puan” değerlendirmesinde bulundu.

31 Mart yerel seçimleri öncesi, seçimlere ilişkin açıklamada bulunan Atılgan Bayar, AKP ve MHP'nin seçimi kaybettiğini dile getirdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanlarından olan Bayar, yaptığı paylaşımlarda MHP'nin marjinal bir parti haline geleceğini iddia ederek Ankara’daki farkın 6 puan, İstanbul'da ise 3 puan olduğunu yazdı.

Atılgan Bayar'ın kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeler yer alıyor: “AKP ve MHP seçimi kaybetti. Ankara’daki fark 6 puan. İstanbul’daki fark 3 puan. Pazartesi sabahı yepyeni, daha mutlu bir Türkiye’ye uyanacağız. Siyaset yeni baştan tanzim olacak. AKP yönetimi kavgacı dili ve tasfiyeleri yüzünden nedamet getirmezse dağılıp tarihe karışacak. MHP yönetimi ya değişecek ya da MHP marjinal bir parti olacak. Hiç seçim kazanmayan ve yalnızca seçim kaybederek Başbakan ve Meclis Başkanı olmuş Binali Yıldırım yine bir seçim kaybetmiş olacak.”

55632828_520176568816994_4687014436219650048_n.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika