Dedesinin ölüm tarihini bile bilmeyen Nilhan Osmanoğlu; Vahdettin hain demediğim için sınıfta kaldım

Dedesinin ölüm tarihini bile bilmeyen Nilhan Osmanoğlu; Vahdettin hain demediğim için sınıfta kaldım

İkinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Beyaz TV’deki canlı yayında bu yıl dedesinin kaçıncı ölüm yıl dönümü olduğu sorusuna “Bilmiyorum'' yanıtını verdi. Öte yandan Star'a konuşan Osmanoğlu, 'Cumhurbaşkanı...

İkinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Beyaz TV’deki canlı yayında bu yıl dedesinin kaçıncı ölüm yıl dönümü olduğu sorusuna “Bilmiyorum'' yanıtını verdi. Öte yandan Star'a konuşan Osmanoğlu, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve 2. Abdülhamit'in düşmanları hep aynı. Bu nasıl bir akıldır ki hiç yaşlanmıyor.' dedi. Dedesinin ölüm tarihini bile bilmeyen Nilhan Osmanoğlu, üniversite yıllarında kimliğinin öğrenilmesi nedeniyle haksız bir şekilde tarih dersinden sınıfta bırakıldığını öne sürdü. 

'VAHDETTİN HAİNDİR'

Osmanoğlu'nun o iddiasını şu sözlerle dile getirdi; 

"Hocamız bir şekilde öğrenmişti benim kim olduğumu. Bana, "Sultan Vahdettin Sevr Antlaşması'nı imzalamıştır ve haindir" cümlesini kabul edeceksin diye diretti. Bunu yazmadım ve beni bıraktı. Dönem birincisi olacakken, dersten iki sene kaldım. O hoca okuldan ayrılınca tarihten geçebildim"

Nilhan Osmanoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in kanalındaki “Dinamit'' adlı programa telefon bağlantısıyla katıldı. Programda Osmanoğlu sözlerine “Öncelikle şunu söyleyelim, cennet mekan Sultan İkinci Abdülhamit Han’ın vefat sene-i devriyesi. Onu rahmetle anıyorum'' diyerek başladı. Bunu üzerine programın sunucusu Latif Şimşek ve konuk AKP’li Burhan Kuzu tarihi not etti. Daha sonra ise Latif Şimşek, “Biz onu atlamışız bizim hatamız. İşte tarihimizden bu kadar da uzağız aslında'' diye konuştu. Sözlerinin ardından Şimşek, Nilhan Osmanoğlu’na “Kaçıncı sene-i devriyesi?'' sorusunu yöneltti. Nilhan Osmanoğlu bu soruya karşılık “Doksanıncı sanıyorum tam olarak bilmiyorum kaçıncı seneyi devriyesi'' yanıtı verdi.

İşte o programdan görüntüler:

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem