Demirören Medya'da deprem yaratan iddia: Maaşlar zamsız ödeniyor!

Demirören Medya'da deprem yaratan iddia: Maaşlar zamsız ödeniyor!

Demirören Medya'da 1 Ocak itibari ile zamlı olarak ödenmesi gereken maaşlar, 3 aydır zamsız ödeniyor.Doğan Medya Grubu yaklaşık bir yıl önce Demirören Holding’e satıldı. Bu satışla birlikte, Demirören Medya, sektördeki en...

Demirören Medya'da 1 Ocak itibari ile zamlı olarak ödenmesi gereken maaşlar, 3 aydır zamsız ödeniyor.

Doğan Medya Grubu yaklaşık bir yıl önce Demirören Holding’e satıldı. Bu satışla birlikte, Demirören Medya, sektördeki en büyük medya yayın grubu oldu. Satışın ardından, Doğan Medya dönemindeki birçok isimle yollar ayrıldı, yeni isimler Demirören Medya’ya transfer edildi.

Demirören Medya Grubu’nda çalışan gazeteciler bu kez kendilerine ödenmeyen maaş zamlarından şikayetçi. Odatv’nin haberine göre, 1 Ocak itibari ile zamlı olarak ödenmesi gereken maaşlar, 3 aydır zamsız ödeniyor. Demirören Medya kulislerinde sürekli olarak, Aydın Doğan döneminde böyle bir durumla hiç karşı karşıya kalınmadığı konuşuluyor.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre; Demirören Medya yönetimi, gazetecilere, maaş zamlarının Nisan ayında toplu olarak ödeneceğini söylüyor. Maaş zamlarının ödenmesi için 31 Mart seçim sonuçlarının beklenilmesi dikkat çekiyor.

İddia ihalesiyle gündemde olan Demirören Grubu'nun, gazetecilere yapacağı zam oranının yıllık enflasyon oranında olup olmayacağı da soru işareti olarak duruyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika