Demirtaş için 'özgürlük kampanyası' başlatıldı!

Demirtaş için 'özgürlük kampanyası' başlatıldı!

3 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için sosyal medyada 'Demirtaş’a

3 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için sosyal medyada 'Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi' kampanya başlatttı. Destek vermek isteyenlerin, sosyal medyada kendi fotoğrafının yanına '#freedemirtas' yazarak paylaşmaları istendi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra hakkında fezleke hazırlanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 5 kasım 2016'da tutuklanarak Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

3 yıldır cezaevinde tutulan Selahattin Demirtaş için sosyal medyada özgürlük kampanyası başlatıldı.

'Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi'nin düzenlediği ve Türkiye saati ile 18:00’de başlayan kampanyaya destek vermek isteyenlerin, sosyal medyada kendi fotoğrafının yanına '#freedemirtas' yazarak paylaşmaları talep ediliyor.

Buna göre kampanyaya katılmak isteyenlerin bir a4 kağıdına '#freedemirtas' yazmaları ve o kağıdı tutarak fotoğraf çekmeleri ve çektikleri fotoğraflarını '#freedemirtas' etiketiyle paylaşmaları gerekiyor.

Tanınmış Alman araştırmacı- yazar Günter Wallraff 'tan da destek geldi

Tanınmış Alman araştırmacı- yazar Günter Wallraff kampanyaya destek vermek amacıyla bugün fotoğraflı bir mesajını paylaştı ‘günter wallraf '#freedemirtaş kampanyasini destekliyor’ mesajı sosyal medyada ilgi gördü.