Demokrasi Yürüyüşü’ne 16 kentte yasak!

Demokrasi Yürüyüşü’ne 16 kentte yasak!

Mersin ve Bolu Valilikleri, HDP’nin 15 Haziran’da Edirne ve Hakkari’den iki koldan başlattığı ve 20 Haziran’da Ankara’da sonlandıracağını duyurduğu

Mersin ve Bolu Valilikleri, HDP’nin 15 Haziran’da Edirne ve Hakkari’den iki koldan başlattığı ve 20 Haziran’da Ankara’da sonlandıracağını duyurduğu “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü”ne katılmak için hareket edecek grupların kente giriş ve çıkışlarını sınırlandırdı. HDP'nin başlattığı 'Demokrasi Yürüyüşü' sonucu yasak getirilen kent sayısı 16'ya yükseltildi.

Mersin ve Bolu Valilikleri, HDP’nin 15 Haziran’da Edirne ve Hakkari’den iki koldan başlattığı ve 20 Haziran’da Ankara’da sonlandıracağını duyurduğu “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü”ne katılmak için hareket edecek grupların kente giriş ve çıkışlarını sınırlandırdı.

İki kentte ayrıca toplantı, gösteri, yürüyüşler, açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlamalar da yasaklandı.

Daha önce de İstanbul, Adana, Antalya, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Hakkari, Tekirdağ, Kırklareli, Bitlis, Van, Şırnak, Batman ve Edirne’ye hem giriş-çıkış kısıtlaması hem de eylem yasağı getirilmişti.

Böylelikle HDP'nin ilan ettiği yürüş kapsamında valilikler şu ana kadar toplam 16 ile hem giriş-çıkış kısıtlaması hem de eylem yasağı getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika