Deneyimli gazeteci Uğur Dündar Hasan Tahsin Onur Ödülü’ne layık görüldü

Deneyimli gazeteci Uğur Dündar Hasan Tahsin Onur Ödülü’ne layık görüldü

Deneyimli gazeteci ve TELE1 programcısı Uğur Dündar, Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Onur Ödülü'ne layık görüldü.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en köklü ve en kapsamlı gazetecilik yarışması, "Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması’nda 2019 yılının kazananları belli oldu. Koronavirüs pandemisi nedeniyle gecikmeli toplanan İhtisas Jürileri, 2019 yılının en başarılı çalışmalarını, Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik alanlarında değerlendirdi. Gazetecilik Yarışması’nda 11 kategoride toplam 14 eser ödüle layık görüldü. Gazetecilik Teşvik Yarışması’nda ise 9 kategoride 12 eser ödül aldı. 

ONUR ÖDÜLÜ UĞUR DÜNDAR’A 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu da Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Onur Ödülü’ne "Gazetecilik mesleğinin ilkelerinden ödün vermeden, Atatürk ve devrimlerine olan inancıyla toplumun gözünde ve gönlünde güven, genç meslektaşları için de her zaman örnek teşkil etmesi" dolayısıyla ile usta gazeteci ve TELE1 programcısı Uğur Dündar layık görüldü.

'TÜM MESLEKTAŞLARIMI YÜREKTEN KUTLUYORUM'

Dündar, ödül haberini, "Meslekteki 50'nci yılımda beni Hasan Tahsin Onur Ödülü'ne lâyık gören İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne teşekkür ediyor, ödüle değer bulunan tüm meslektaşlarımı yürekten kutluyorum..." ifadeleriyle paylaştı.

ŞEHİT GAZETECİ HASAN TAHSİN GAZETECİLİK ÖDÜLLERİ KAZANANLARI İSE ŞÖYLE:

HABER KATEGORİSİ: Mehmet İnmez (Cumhuriyet Ege) ‘Sus Hemşire’, Kadına Şiddete Susma Diyor’ ve Fatih Şendil, (Yeni Asır) ‘Kara Albüm – 240 Günde 240 Kadın Katledildi’ adlı haberleriyle ödül almaya hak kazandılar.

RÖPORTAJ / SÖYLEŞİ KATEGORİSİ: Hacer Önoğlu Ülger (Yeni Asır) ’67 Yıl Sonra Yine Yeni Asır’da-Kore’den mesajınız var’ başlıklı röportajıyla ödül aldı.

GÜNCEL YAZILAR KATEGORİSİ: Mazlum Vesek (Ege Telgraf Gazetesi) ‘Ablam Zübeyde Annem Rabia ve Zübeyde Hanım’ adlı köşe yazısıyla ödül kazandı.

HABER FOTOĞRAFI KATEGORİSİ: Ali Gözeten (İhlas Haber Ajansı) ‘Bu Fotoğraflar Çok Havalı’ adlı fotoğrafıyla ödüle layık görüldü.

SAYFA DÜZENİ KATEGORİSİ: Ali Osman Taş (Yeni Asır) ‘Hayatlara Dokunduk’ adlı sayfa mizanpajıyla ödülün sahibi oldu.

SPOR HABERİ KATEGORİSİ: Şerafettin Çıracı (Yeni Asır Gazetesi) ‘Gel de Keçileri Kaçırma’ başlıklı haberiyle ödül kazandı. Bu kategoride, Levent Arıöz (9 Eylül Gazetesi) ‘Çamaşır Makinası İle Gelen Başarı’ adlı haberiyle Jüri Özel ödülünün sahibi oldu.

GÜNCEL SPOR YAZILARI: Halil Fincan (Yeni Asır) ‘Varlık İçinde Yokluk’ başlıklı köşe yazısıyla ödül kazandı.

TV-HABER KATEGORİSİ: Gül Benli- Altan Ayhan (TRT) ‘Değeri Güç Anlaşılan Hediye Mantar Meşesi’ başlıklı haber ile ödüle layık görüldüler.

TV PROGRAM KATEGORİSİ: Nükhet Zeynep Yılmaz – Hatice Gürler Yazıcı (TRT) ‘Aynadaki Ben’ adlı programla ödül kazandılar.

TV-GÖRÜNTÜ: Hayrettin Demir (TRT) ‘Aynadaki Ben’ adlı programının görüntüleriyle ödüle layık görüldü.

RADYO HABER KATEGORİSİ: DorukhanYılmaz – Mutlu Füsün Küçük – Sinem Ünlü – Emre Şimşek (TRT) ‘Ailece’ adlı eserle ödül kazandılar. Aynı kategoride, Leyla Özgür – Ecenur Göse – Taylan Eren – Nurşen Gazi – Kadir Islah – Recep Ata (Radyo Ege Kampüs) A Plus Güncel (Zor’un Yolculuğu) adlı programla Jüri Özel Ödülü aldılar.

ŞEHİT GAZETECİ HASAN TAHSİN GAZETECİLİK TEŞVİK ÖDÜLLERİ KAZANANLAR

HABER KATEGORİSİ: Sinan Keskin (9 Eylül Gazetesi) ‘Cami’de Eğitim’ başlıklı haberi ile ödüle hak kazanırken bu kategoride Onur Tungut (Egeli Sabah) ‘Kimliksiz’ adlı haberiyle Jüri Özel Ödülü‘ne layık görüldü.  

RÖPORTAJ / SÖYLEŞİ KATEGORİSİ: Burcu Ilgın (Yeni Asır Gazetesi) ‘Egolar Sustu, İnsanlık Doğdu’ başlıklı röportajı ve Emine Çağla Geniş (İLKSES Gazetesi) ‘Sınırları Aşan Anne Vicdanı’ başlıklı röportajı ödül almaya hak kazandı.  

GÜNCEL YAZILAR KATEGORİSİ: Sinan Keskin (9 Eylül Gazetesi) ‘İzmir’den Garabet Hikayeleri’ adlı köşe yazısı ile ödüle layık görüldü.

HABER FOTOĞRAFI KATEGORİSİ: Mert Yasin Alpdündar (Yeni Asır) ‘Çile İzmirim Çile’ adlı fotoğrafıyla ödül kazandı.  

SAYFA DÜZENİ KATEGORİSİ: Yasemin Durmuş (Yeni Asır Gazetesi) ‘Bu Filmleri Yalnız İzlemeyin’ adlı sayfa mizanpajıyla ödüle hak kazandı.  

SPOR HABERİ KATEGORİSİ: Görkem Türkyılmaz (Yeni Asır) ‘4 Teker Kulüp Binası’ adlı haberiyle ödüle layık görüldü.  

SPOR FOTOĞRAFI KATEGORİSİ: Görkem Türkyılmaz (Yeni Asır) ‘KSK Seri Peşinde’ adlı fotoğrafıyla ödül kazanırken Arda Menevişoğlu (Medyaspor) ‘Plaja Renk Geldi’ adlı fotoğrafıyla Jüri Özel Ödülü aldı.  

TV-HABER KATEGORİSİ: Ceren Atmaca- Halil Karahan (İhlas Haber Ajansı) ’32. Saatte Gelen Yeni Hayat’ adlı haberle ödül kazandılar

 RADYO HABER KATEGORİSİ: Mine Tolga Örnek (TRT) ‘Cevahirname’ adlı programla ödüle layık görüldü.