Deniz Akkaya menajerini darp etmekten yargılanıyor: ''Eksik para yatırdı''

Deniz Akkaya menajerini darp etmekten yargılanıyor: ''Eksik para yatırdı''

Deniz Akkaya, eski menajeri Merih Yılmaz’ı, 5 kişiyle birlikte darp ederek aracına el koyduğu iddiasıyla 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ifade verdi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Deniz Akkaya ve 4 sanık katıldı.

Duruşmada savunma yapan Akkaya, “Sektörde iş anlaşması olmadığı için güvene dayalı çalışıyoruz. Firmalardan alınan ücreti bana yatırıyordu. Ben de güveniyordum. Bazı kişilerden Merih Yılmaz’la ilgili, firmadan alınan parayı eksik yatırıyor denildiği duydum. Daha önce anlaştığım firmalarla görüştüm ve Merih Yılmaz’ın hakkım olan parayı eksik yatırdığını öğrendim. Atina’ya ev almak için gittim, kalan borcunu istediğimde, sanırım 70 bin TL’lik bir kısmını gönderdi. Avukatlık ofisinde görüşmeye çağırdım. Kalabalık bir ortamdı, çekim için sözleşme koşullarını konuşuyorduk. Merih Yılmaz geldikten sonra benden kestiği paralar hakkında firmalarla tekrar görüştük. Parası olmadığını, borcunu arabasıyla ödeyeceğini söyledi. Aracı üzerime almak için gittiğimizde, bu süreç yaşandı” şeklinde konuştu.

Sanık Uğur Kemal Suksan ise,”Deniz Hanım beni çağırmıştı. 350-400 bin TL dolandırılmıştı. Merih ile yüzleştik dövme kavga olmadı. Merih bize 50 bin TL verdiğini söyledi. Meğer 20 bin TL vermiş. Hem ünlüler üzerinden, hem bizim ürünlerimiz üzerinden para alıyordu” dedi. Diğer sanıklar Erdi Taşçı, Murat Demir ve Oğuzhan Müezzinoğlu da kavga ya da tartışma yaşanmadığını, sadece konuştuklarını ifade etti.

Mahkeme duruşmayı erteledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin