Deniz Baykal, Almanya'da 'Hayır' toplantısına katılmaktan vazgeçti

Deniz Baykal, Almanya'da 'Hayır' toplantısına katılmaktan vazgeçti

Stuttgart’ta pazar günü referandumla ilgili bir toplantıya katılacağı duyurulan Deniz Baykal’ın "Hükümetin mağdur edebiyatına alet olmamak için" bu gezisini iptal ettiği bildirildi.Oda TV'den Işın Toymaz'ın haberine göre,...

Stuttgart’ta pazar günü referandumla ilgili bir toplantıya katılacağı duyurulan Deniz Baykal’ın "Hükümetin mağdur edebiyatına alet olmamak için" bu gezisini iptal ettiği bildirildi.

Oda TV'den Işın Toymaz'ın haberine göre, CHP Almanya Sözcüsü Kazım Kaya, referandum tartışmaları ve dün de cumhurbaşkanı tarafından 'Alman ajanı' ilan edilen gazeteci Deniz Yücel olaylarından sonra Almanya'daki Türkleri çok daha zor bir dönemin beklediğini hatırlatırken, "Türkiye’de her türlü baskıyı uygulayanlar, bu toplantı iptalleri yüzünden mağduru oynamaya başladılar" dedi.

Türk bakanların da basın ve ifade özgürlüğü çerçevesinde Almanya’da konuşabilmesi gerektiğini savunan Kaya, "Ama işin aslı başka" diye konuştu.

CHP Almanya Sözcüsü, Deniz Baykal’ın Stuttgart’ta yapacağı toplantıyı, "Gelmesi halinde iç siyasate malzeme yapılacağını ve AKP’nin mağdur edebiyatına destek anlamına geleceğini bildiği için" iptal ettiğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem