Deniz Baykal'dan İnce açıklaması: "Bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam."

Deniz Baykal'dan İnce açıklaması: "Bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam."

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu'nun aktardığına göre eski genel başkan Deniz Baykal'ın, Cumhuriyet Halk Patrtisi'nden ayrılarak parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce için "Muharrem İnce'nin ayrılmasına izin vermemeliyiz. Ayrılması kabul edilemez" ...

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu'nun aktardığına göre eski genel başkan Deniz Baykal'ın, Cumhuriyet Halk Patrtisi'nden ayrılarak parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce için "Muharrem İnce'nin ayrılmasına izin vermemeliyiz. Ayrılması kabul edilemez" dediğini aktardı.

Orhan Uğuroğlu "Muhalefetin en güvenilir en toparlayıcı partisi CHP'dir. CHP'nin içinden bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam. İnce'nin ayrılmasına da parti kurmasına da göz yumamayız. Genel Başkan, Genel Merkez yönetimi, milletvekillerimiz, örgütümüz ve seçmenimiz de seyirci olmamalı. CHP demek adalet, hak ve hukuk demektir. Bu ilkeler etrafında birleşenler olmalı, ayrılanlar olmamalıyız. Toplum iktidar uygulamaları altında büyük sıkıntı içindeyken, kendi içimizdeki arkadaşlarımızla kucaklaşmak zorundayız. Muharrem İnce'nin ayrılmasına izin vermemeliyiz. Ayrılması kabul edilemez." görüşlerini aktardı.

Uğuroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Muharrem İnce'yle görüşmesi ve ayrılmasının yanlış olduğunun ifade edilmesi gerektiğini anlatacağını ifade eden Deniz Baykal'ın, "Bundan sadece CHP değil Türkiye'de kazançlı çıkar. Çünkü kırılmaya tahammül edilemeyecek bir siyasi tablo içindeyiz. Elbette sessiz kalıp seyredecek değiliz. " sözlerine de yer verdi. 

 

Etiketler :