Denizli’de göç eden leylekleri tüfekle vurarak öldürdüler.

Denizli’de göç eden leylekleri tüfekle vurarak öldürdüler.

Sabah erken saatlerde yürüyüş yapan bir vatandaş dere yakınında leyleklerin toplandığını gördü. Biraz daha yaklaşınca nedeni ortaya çıktı, iki leylek avcılar tarafından tüfekle vurulmuş halde bulundu.

Göçmen kuşların göç yolu güzergahında bulunan Denizli’nin Çal ilçesinde bilinçsiz avlanan kişi ya da kişiler tarafından göç eden 2 leyleği tüfekle vurarak öldürdü.

Olay, Çal ilçesi Hançalar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan Ahmet Okkacı, mahallede bulunan Hançalar Deresi yakınında leyleklerin beklediğini gördü. Biraz daha yaklaşan Okkacı, 2 leyleğin yerde öldüğünü gördü.

Göç mevsiminde olan leyleklerin telef olmasından dolayı üzüldüğünü belirten Okkacı; “Bu leyleklerin kime ne zararı olur, göç mevsiminde bulunan leylekleri kim ya da kimler tarafından vurulduysa bir an önce belirlenmelidir” dedi.
Vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılanan bu durumu Okkacı, sosyal medyasında paylaşarak “Doğanın güzel hayvanlarını doğa katilleri katlettiler” şeklinde tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa