Dev Ethereum havuzu tüm işlemlerini sonlandırdı

Dev Ethereum havuzu tüm işlemlerini sonlandırdı

Çin’in attığı son radikal adımlar sonrasında SparkPool dünya genelindeki işlemlerini sonlandırma kararını aldı.

SparkPool yönetimi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayınlamış ve Çin’deki kullanıcılarına artık hizmet vermeyeceğini belirtmişti. Havuz sistemindeki bu hamle sonrasında Ethereum ağındaki hash payı yüzde 8 azalmıştı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra beklenmedik ikinci bir açıklama daha geldi. Havuz yönetimi global ölçekteki tüm işlemleri durdurma kararı aldı. Havuzdan yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

sparkpool.jpg

 

 

Sevgili kullanıcılar:

Düzenleyici gereksinimlerle maksimum düzeyde uyumlu olma çabası olarak SparkPool, 24 Eylül 2021’de Çin anakarasından yeni kullanıcılara hizmet vermeyi durdurmuştu.

Kullanıcılarımızın varlıklarının güvenliğini sağlama öncülüğünde, yurtiçinde veya yurtdışında mevcut kullanıcılar için tüm SparkPool hizmetleri ve operasyonlarının 30 Eylül 2021 de tamamen kapatılması planlanmıştır. Lütfen buna göre plan yapın. Kapatmayla ilgili daha fazla ayrıntı, duyurular, e-postalar ve site içi mesajlar yoluyla gönderilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz ve SparkPool’a uzun vadeli destekleri için tüm kullanıcılarımıza son derece minnettarız.

SparkPool Havuzu Ekibi

27 Eylül 2021”

Görünen o ki Çin’in hamlesi bazı havuzları derinden etkilemiş. Bu arada dip not olarak belirtelim. Hali hazırda dünyanın en büyük Ethereum havuzu Ethermine.

Apple fanları iPhone 13 Pro Max almayı planlıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para