Devlet Bahçeli: 26 Ağustos’ta erken seçim yapalım

Devlet Bahçeli: 26 Ağustos’ta erken seçim yapalım

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Türkiye’nin 3 Kasım 2019’u bekleyemeyeceğini belirterek erken seçim mesajını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında erken seçim mesajı verdi. Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin 3 Kasım 2019’ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil" dedi. 

Bahçeli, erken seçim çağrısını şu sözlerle yaptı;

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen hayata geçmeden devamlı yargılanmakta, kararlanmakta ve hasar verilmeye çalışılmaktadır. Türkiye’nin bu ağırlığın altında daha fazla kalması, 3 Kasım 2019’a kadar sabırla dayanması geldiğimiz bu aşamada mümkün, makul ve münasip değildir. Türkiye’nin sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 Kasım 2019’a istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır.

Gerekli uyum yasalarının çıkarılması akabinde, MHP takdir ve tercihini seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Seçim var mı, erken mi, zamanında mı... Bu çekişmelere son verilmesinin zamanı gelmiştir. Teklifimiz, 26 Ağustos 2018 Pazar günü, Malazgirt zaferiyle Büyük Taarruzun yıldönümünde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip, hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimlerinde Türk düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesidir."