MHP'den Devlet Bahçeli'nin hastaneye kaldırılmasına ilişkin açıklama yapıldı

MHP'den Devlet Bahçeli'nin hastaneye kaldırılmasına ilişkin açıklama yapıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldığı iddia edilmişti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin rutin kontroller için hastaneye gittiği

Sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin rutin kontroller için hastaneye gittiği açıklaması yapıldı. Öte yandan, bazı kaynaklar istemik atak geçirdiği ve zatürre teşhisi konulduğunu öne sürdü.

MHP’li Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin, "Beyin kanaması veya kalp hastalığı ile alakalı hiçbir problemi yok. Konuşabilecek bir durumda.  Şuuru açık istirahat etmektedir. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu son derece iyi mükemmel durumda" dedi.

ZATÜRRE TEŞHİSİ

Sabah saatlerinde Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’ne getirilen MHP Genel Başkanı’nın sağlık durumu ile ilgili, Cumhuriyet’in ulaştığı bilgilere göre Bahçeli’ye hastane doktorları tarafından zatürre teşhisi konuldu.

İSTEMİK ATAK İDDİASI

Halk TV haber merkezinin hastaneden ulaştığı bilgilere göre ise, Bahçeli'nin geçici iskemik atak geçirdiği ve kalıcı bir etkisinin olmadığı iddia edildi.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ: ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONU

Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, kişisel sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, MHP liderinin sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. Bahçeli'nin üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak ateş yükselmesi sonucu hastaneye getirildiğini söyleyen Çeliker, kontrol altına alındığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Öte yandan Çeliker, Bahçeli'nin selamlarını iletti.

MHP'DEN AÇIKLAMA: ŞUURU AÇIK, KONUŞABİLEN BİR DURUMDADIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın hastane önünde şu açıklamayı yaptı: "Bugün sabah saatlerinde Sayın Genel Başkanımız mide bulantısı şikayetiyle hastaneye geldi. Kendisinin tetkikleri yapıldı. Beyin kanaması veya kalp hastalığıyla ilgili hiçbir problemi yok. Şuuru açık, konuşabilen bir durumdadır. İstirahat etmektedir. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu iyi ve mükemmel durumdadır."

İskemik atak nedir?

Geçici iskemik atak: beynimize giden kanın kısmi ya da tamamen kesilmesi ile 24 saatten az süren, kalıcı olmayan belirtilere denir. Sıklıkla bir beyin damarının pıhtı ile kapanması sonucunda meydana gelen geçici iskemik ataklarda, pıhtının yok edilmesi halinde belirtiler geçer ve kalıcı inme (felç) riski azalır.