Devlet Bahçeli, ‘yeni parti’yi hedef aldı: Eski ve erdemsiz bir blokun çalışmaları

Devlet Bahçeli, ‘yeni parti’yi hedef aldı: Eski ve erdemsiz bir blokun çalışmaları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı. Devlet Bahçeli bir dönem AKP’de görev yapmış isimlerin yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin, ”31 Mart sonrasına dönük muhtemel senaryolar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı. Devlet Bahçeli bir dönem AKP’de görev yapmış isimlerin yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin, ”31 Mart sonrasına dönük muhtemel senaryolar tedavüldedir. Eski ve erdemsiz bir blokun yeni parti çalışmaları hakkında gün aşırı spekülasyonlar yapılmakta, vadeler biçilmekte, bir dip akıntı oluşturulmaya çalışılmaktadır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan açıklamalar yaptı. Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

Türk milleti meşru ve muazzam iradesiyle yönetim sistemini değiştirmiştir. Bu müessir değişiklik ülkemizin övüncü olmuş, önünü açmış, prangalarını sökmüş, muhtemel risk ve tehlikeleri en aza indirmiştir. Çok şükür Türkiye diriliş, toparlanış ve yükseliş kulvarına girmiştir.

7 Ağustos Yenikapı Ruhu, 16 Nisan Halkoylaması şuuru, 24 Haziran Seçimiyle birlikte tarihin sesine, coğrafyanın seslenişine, aziz milletimizin istiklal ve istikbal özlemlerine kulak verilmiş, elbette gereği neyse demokratik ilkeler çerçevesinde yapılmıştır.

Türkiye 9 Temmuz 2018’de resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş sağlamıştır. Bu kapsamda yeni hükümet sistemi tam 236 gündür faaldir, hakimdir ve hadimdir. Bu yeni sistemin istikrar ve güvenli bir şekilde devamı ise hem beka meselesi hem de milli bir gayedir.

27’nci Dönem TBMM’nin süresi 2023 yılında dolacaktır. 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinden sonraki beş yıllık süre de 2024 yılında tamamlanacaktır. Anlaşılacağı üzere, bütün yollar Cumhuriyet’in yüzüncü yılına çıkmaktadır.

Hedef bellidir, niyet halistir, akıbet inşallah hayır olacaktır.

Türkiye’yi 2023’e taşıyacak muazzez irade ve itibarın adı Cumhur İttifakı’dır. Kaynağını milli duruştan, kararını milli iradeden, kavlini Cumhuriyet’in birikimlerinden alan bu ittifakın 31 Mart 2019’da, 24 Haziran Seçiminde aldığı desteğin gerisine düşmemesi yegâne amaçtır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tartışmaya açılmaması, milli bekamız üzerindeki zalim hesapların gerçekleşmemesi için 31 Mart eşiğinin sağ salim, güvenli, demokratik ve kalıcı bir şekilde aşılması şarttır, akut bir ihtiyaçtır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika