Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi

Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi

Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mesut Barzani'nin ziyareti sırasında İstanbul ve Ankara'da asılan Kürdistan bayrağına ilişkin konuştu. "Cumhurbaşkanı'nın bundan haberi var mıdır?" diye soran Devlet Bahçeli, Başbakan Binali...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mesut Barzani'nin ziyareti sırasında İstanbul ve Ankara'da asılan Kürdistan bayrağına ilişkin konuştu. "Cumhurbaşkanı'nın bundan haberi var mıdır?" diye soran Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'a yüklendi: Sayın başbakan Çankaya'da arkasına dönüp de "nedir bu bayrak, kim koydu bunu buraya" diyebilmiş midir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hürriyet gazetesinde Hande Fırat imzasıyla yayınlanan "Karargâh rahatsız" başlıklı haber hakkında konuşan Devlet Bahçeli, Hande Fırat'ın haberinden dolayı suçlanmasının "tuhaf" olduğunu ifade edip, "Son zamanlarda Genelkurmay Başkanı ile ilgili bazı eleştirilere karargahın nasıl baktığı ortaya çıkmıştır. Elbette olması gerekeni, doğru olanı, Genelkurmay Başkanı'nın rahatsız olduğu konuları silsile yoluyla iktidara iletmesidir. Medya üzerinden mesaj vermek, eski manşetleri hatırlatmaktadır. TSK'nın doğrudan sorumlu olduğu bakan, başbakan ve cumhurbaşkanına hassasiyetlerini aktarması doğaldır, gereklidir. Farklı yerlere çekmek ise anlamsızdır" diye konuştu.

"KÜRDİSTAN BAYRAĞI" TEPKİSİ

Devlet Bahçeli'nin gündeminde İstanbul ve Ankara'da Türkiye bayrağı yanına asılan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı da vardı. Olayı "skandal" ve "rezalet" olarak niteleyen Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı bundan haberdar mıdır" diye sorup Başbakan Binali Yıldırım'a, "Sayın Başbakan Çankaya'da arkasına dönüp de "nedir bu bayrak, kim koydu bunu buraya" diyebilmiş midir? Barzani bayrağını görmeye kesinlikle tahammülümüz yoktur" sözleriyle yüklendi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

- 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde demokrasi bir çok defa kesintiye uğramıştır, askeri darbeler Türkiye'ye onyılları kaybettirmekle kalmamış, tarihin gerisine de düşürmüştür. 141 yıldır yönetim ve iktidara musallat olmuş darbeci bir mantıkla karşı karşıya olduğumuz açıktır. Darbe varsa demokrasi yoktur. İktidarların seçimle gelip yine bu yolla gitmesi demokratik kültür ve mirasın gereğidir. Askeri cunta silaha sarılmış darbecilerin şiddet curcunasıdır.

- 15 Temmuz darbeler tarihimizin en karanlık halkasıdır. Asker üniforması içine gizlenmiş caniler 15 Temmuz gecesini kana bulamışlardır. TSK'ya yuvalanan FETÖ artıkları, devlet ve milleti parçalamak için silaha sarılmıştır. Yanlış hesap Türk milletinden dönmüştür. TSK'nın komuta heyeti rehin alınmış, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları elleri bağlı derdest edilmiştlerdir. Türk askerinin yıpratılmasına itiraz ettik, ediyoruz.

- Türk askeri huzursuz, heyecansız, içe kapanık ve dağınık olduğu müddetçe karşılaştığımız beka mücadelelerini göğüslememiz akla ve mantığa aykırıdır.

"TSK'NIN ANLAMSIZ TARTIŞMALARIN İÇİNE GİRMESİ YANLIŞTIR"

- Türk askeri aynı zamanda şehitlik anıtıdır. Bu kadar sorunumuz varken, milli güvenliğimiz bu kadar tehdit altındayken, TSK'nın anlamsız tartışmaların içine girmesi ya da çekilmesi son derece yanlıştır. TSK, 2007'den bu yana çok yara almıştır.

"HANDE FIRAT'IN SUÇLANMASI TUHAF"

- Hürriyet gazetesi 25 Şubat'ta '7 eleştireye 7 yanıt' manşeti ile tartışmaların seyrini değiştirmiştir. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün püskürtüşmesinde başarılı olan bir bayan gazetecinin şimdilerde yaptığı haberden dolayı suçlanması da tuhaf bir çelişki ve çarpıklıktır. Son zamanlarda Genelkurmay Başkanı ile ilgili bazı eleştirilere karargahın nasıl baktığı ortaya çıkmıştır.

HULUSİ AKAR'A TEPKİ

- Elbette olması gerekeni, doğru olanı, Genelkurmay Başkanı'nın rahatsız olduğu konuları silsile yoluyla iktidara iletmesidir. Medya üzerinden mesaj vermek, eski manşetleri hatırlatmaktadır. TSK'nın doğrudan sorumlu olduğu bakan, başbakan ve cumhurbaşkanına hassasiyetlerini aktarması doğaldır, gereklidir. Farklı yerlere çekmek ise anlamsızdır.

HÜKÜMET'E DE TEPKİ: NEDEN SORMADINIZ?

- Genelkurmay Başkanı dün başbakan ve cumhurbaşkanı ile sırasıyla görüşmüştür. Genelkurmay Karargahı'nın düşünce ve itirazlarını hükümet ile paylaşmadan bir gazeteye sızdırıp sızdırmadığıdır. Paylaşmışsa ve yanıt alamamışsa bir sorun var demektir. Paylaşmadan kamuoyu ile iletişime geçilmişse yine bir sorunun varlığına delalettir. Medya üzerinden başlatılan karalama kampanyası doğru mudur? TSK'nın başörtüsü yasağı kaldırılacaksa bununla ilgili Genelkurmay'ın niçin görüşü alınmaz?

"YUNANİSTAN TEKRAR DENİZE DÖKÜLMEK İSTİYOR"

- Yunanistan tekrar denize dökülmek istiyor, kovalanmayı canı çekiyorsa, buyursun Türk milleti buna hazır. Yunan halkı kendi yönetimlerini ikaz etmeli, kriz çıkarmak için el ovuşturan densizlere handdini bildirmeli. Yunanistan yönetimine diyorum ki; dedeleriniz başarılı olamadı, akıllı olun.
 

ERDOĞAN'A SORDU, BİNALİ YILDIRIM'A SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

- Sözde 'Kürdistan' bayrağı asıldı. Cumhurbaşkanı veya Başbakan'ın Erbil'e ziyaretleri sırasında bir bayrağın asıldığı görülmüş ve yaşanmıştır. Aynı bayrağın Türk bayrağına eş tutularak asılması, skandaldır, rezalettir. İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir.

- Sayın Cumhurbaşkanı bundan haberdar mıdır, sayın Başbakan Çankaya'da arkasına dönüp de "nedir bu bayrak, kim koydu bunu buraya" diyebilmiş midir? Barzani bayrağını görmeye kesinlikle tahammülümüz yoktur. Bu şahıs önce Türkiye'ye kurduğu tuzakların bedelini ödemelidir.

ABDULKADİR SEVLİ'YE TEPKİ

- Biz Selvi'nin soyisim olduğunu düşünürken, halt aramanın yanındaki küçük direkler olduğunu öğrenmiş olduk. Bu zatın şuursuz ve ucube sözleri bizim nezdimizde küçücük kalmaya, ufalanmaya, çiğnenmeye mahkumdur. MHP, Kürt kardeşlerimizi karşımızda gösteren, kaleminden zehir damlayan her kim varsa hem bölücü hem de su katılmamış bir Türkiye düşmanıdır. Bu kalem ve kılıç artığı şahsın MHP'ye tutumu bellidir. Peki AKP'ye dost mu, yoksa hasım mıdır?

- Kürt kökenli kardeşlerimiz, Türk milletinin asli, eşit ve onurlu fertleridir. Onlarsız gelecek hayallerimizin bir anlamı yoktur. Türk-Kürt arasında nifak sokan casustur, şerefsizdir, zalimlerin kuklası zulmün oyuncağıdır. Kandil'den gelen mesajları servis edenler, MHP'ye "Kürt karşıtı" elbisesi giyenler günahkardır. Şimdi anladınız mı Bay Selvi ve onun gibi düşünenler, Kürt kardeşlerimiz oyuna gelmeyecektir. Bu devletin herkese yetecek şefkatli eli vardır. Bölücülüğe hep beraber "Dur" diyelim, hainlere sırtımızı dönelim

"Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi" haberi, 28 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. 28 Şubat 2017 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi haberi 2017 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Devlet Bahçeli'den 'Kürdistan bayrağı' tepkisi 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 20 Temmuz 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

Hubbard Editör

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 12:40 1945'te Japon Subaylarının Veda Partisi ve Gizemli İntihar İddiaları
 2. 12:32 ‘Dünya Klavye Şampiyonası’ndan madalyalar alındı!
 3. 12:29 Barış Alper Yılmaz'a İngiltere'den talip!
 4. 12:29 Google Maps'e Yeni Özellik: Türkiye'de Trafik Bildirimi Dönemi Başlıyor
 5. 12:24 Marmara Denizi'nde 4.4 Büyüklüğünde Depremin Ardından Prof. Dr. Naci Görür'den Açıklama
 6. 12:11 İsrail’in Gaz Bombası ve Mermili Müdahalesinde 20 Yaşındaki Filistinli Genç Öldü
 7. 11:53 Pamuk Gibi Poğaça Tarifi: Yumuşacık ve Lezzetli!
 8. 11:47 TCMB'den YUVAM Hesaplarına Yeni Düzenleme
 9. 11:43 Ali Koç'tan 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü'nde Büyük Miting ve Transfer Müjdesi
 10. 11:30 Moody's, Türkiye'nin Kredi Notunu Yükseltti: Görünüm Pozitif
 11. 11:00 Radarları açın: Uyuyan koyunu 15 saniyede bulabilecek misiniz
 12. 10:39 Arda Güler 4 çalışanını işten çıkardı
 13. 10:32 Sevgilisi ile babasının mezarına giden Serel Yereli, verdiği pozla tepki çekti
 14. 10:23 Mehmet Şimşek: KKM’de 47 haftadır gerileme yaşanıyor
 15. 10:19 Konya’da cinsel istismar: Muhtar istismar etti, annesi cep telefonuyla kaydetti
 16. 09:59 Siber kıyametin perde arkası: Küresel yazılım sorunu kaos yarattı
 17. 09:49 AK Parti 3.8 milyarlık zarara göz yumdu
 18. 09:44 Arnavutköy Belediyesi, ‘çılgın proje’ güzergâhındaki 34 taşınmazını satışa çıkardı
 19. 09:39 Hadise: Bir kadının değişimi neden erkeğe bağlanıyor
 20. 09:33 Türkiye’nin dev AVM’si için iflas yolu açıldı
Politika Haberleri