Devlet Bahçeli’den mahalleyi karıştıracak flaş Muharrem İnce açıklaması

Devlet Bahçeli’den mahalleyi karıştıracak flaş Muharrem İnce  açıklaması

Devlet Bahçeli’den flaş Muharrem İnce açıklaması geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı." ifadelerini kullandı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün basın toplantısı gerçekleştiren CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı Muharrem İnce hakkında açıklamada bulundu.

Bahçeli "CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır." dedi amasını da ekledi: Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur."

Devlet Bahçeli'nin açıklaması şöyle oldu:

Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı. Parti kurur mu kurmaz mı bilemiyorum, ama bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur: 4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. 

Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarfedecektir. Anlaşılan odur ki, bin günde memleket parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır. 

CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur.

İlgili Haberler
Etiketler :