Devlet Bahçeli’den ''Perinçekgiller’ açıklaması

Devlet Bahçeli’den ''Perinçekgiller’ açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  kuruluş kutlamaları çerçevesinde partisini izleyen gazetecilerle bir araya geldi. Devlet Bahçeli burada, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçekle giriştiği başkanlık referandumu polemiğinde...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  kuruluş kutlamaları çerçevesinde partisini izleyen gazetecilerle bir araya geldi. Devlet Bahçeli burada, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçekle giriştiği başkanlık referandumu polemiğinde kullandığı “Perinçekgiller'' ifadesine açıklık getirdi.

Ulusal Kanal’ın aktardığına göre Bahçeli’ye konuyla ilgili olarak, “Perinçek ile Erdoğan’ı karşılaştırıyor olmanızın altında başka şeyler mi var sorularını da beraberinde getirdi. Yani sadece basit bir karşılaştırma değildi denildi. Belki bizim arkasında tam olarak göremediğimiz bir güç çatışması mı var? Çünkü sonrasında ''Perinçekgiller’ şeklindeki sözleriniz de, onu da destekleyenler gibi bir algıya neden oldu bizde… Sadece basit bir karşılaştırma olarak mı değerlendirmeliyiz?'' sorusu soruldu.

Devlet Bahçeli de bu soruya şu yanıtı verdi: “MHP’yi eleştirme gerekçelerine dayalı… Bir de İşçi Partisi, Vatan Partisi şekline dönüştüğü sırada bazı grupları da parti bünyesine almış olması. Bunlar içerisinde de belli bir sayıda MHP’linin bulunmuş olması. Böyle bir tabloyla MHP bir tavır koyacaksa, bu tavrın çok net anlaşılması lazım. Eğer bunu ''hayır’ kavramı içinde yapmaya çalışıyor ise o zaman onu kabul etmek mümkün değil. Bu bakımdan söylenmiş sözlerdir.''

ESKİ MHP’LİLER VATAN PARTİSİ’NE KATILMIŞTI

İşçi Partisi, 15 Şubat 2015’te gerçekleştirdiği kurultayla Vatan Partisi adını almıştı. Bu değişiklikle birlikte eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur gibi ülkücü camianın önemsenen isimleri Vatan Partisi yönetimine girmişti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika