Devlet Bahçeli'nin Atatürk için söyledikleri

Devlet Bahçeli 10 Kasım 2018 Atatürk hakkında söylediği sözler tekrar gündeme geldi.

Cumhur ittifaki içerisindeki en önemli yol ayrımı diyebileceğimiz bir noktaya gelmekteyiz, Devlet Bahçeli ve Ülkücü hareketin Atatürk konusundaki hassasiyetini önemli bir rol oynamakta, Ülkücü hareketin içinde "Başbuğ Atatürk" diye anılmakta olması Atatürk'e hakaretin hareket içinde bölünmelere yol açacağı ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın istifasını istemesine kadar gidecek bir yolun açılmasını sağlayacak mı zaman gösterecek. 10 Kasım 2018 yılında yaptığı grup konuşmasındaki kesitte Atatürk için söyledikleri çok önem arz ediyor.

İlk tepkiyi eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin vermişti.

Bugün ise MHP lideri Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Atatürk hakkında söylediği iddia edilen ifadeleri için açıklamada bulundu. 

Bahçeli, "Atatürk’e lanet okuyacak hayasız henüz anasının karnından doğmadı" dedi. Fakat "Diyanet İşleri Başkanı’nın Cuma Hutbesi esnasında Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in minberinde yaptığı değerlendirmeleri bağlamından koparıp Atatürk’e lanet şeklinde tavzih ve tevil edenler bu ülkeye en büyük kötülük yapan sorumsuzlardır." diyerek hem kendi tabanını hemde Cumhur ittifakını bozmadan dengeyi tercih etmiş oldu. Bu dengeler bir yada bir kaç defa daha bozulması halinde İYİ Parti tarafına geçecek çok sayıda MHP'li olacağından daha dikkatli bir siyaset izleneceği kuşkusuz.

 

Devlet Bahçeli"nin Atatürk için düşüncelerini kendi sözlerinden okuyalım:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Cumhuriyetin banisidir. Türkiye'nin medaharı iftiharıdır.

Çünkü hala Atatürk'ü idrak edemeyen, etse bile ifade edemeyen üstelik hakkını teslimden imtina eden yeminli Cumhuriyet hasımları, yozlaşmış millet ve miliyet muhalifleri vardır. Her türlü tezgahları açıktır, alenidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Cumhuriyetin banisidir. Türkiye'nin medaharı iftiharıdır.

Atatürk düşmanlığı işgalcilerin ihanete teşne odakları zımmen aklama ve temize çıkarma gayretkeşliğidir. Fikir, emanet ve mirasına tahammülsüzlük Türkiyeye kurulmuş üzeri de çiçeklerle örtülmüş vandal ve vahşi bir tuzaktır. Bu tuzağa düşemeyiz Allah'ın izniylede düşmeyeceğiz.

Atatürk demek: Ne Mutlu Türk'üm diyene sözüne sadakattir.

Atatürk demek: Zehirli hedeflere zelil hesaplara karşı tam bağımsızlık ülküsünde buluşmak demektir

Nitekim Atatürk demek: Türk demektir Cumhuriyet demektir                                                                              Samsundan İzmire kadar adım adım aşama aşama sahnelenen kahramanlık demektir.

Ne Türk Ne de Müslüman olacakladır

Keşke Yunan galip gelsin diyenler emin olunuz ki biz değildir, bizden değildir. Türk milletininden de asla sayılmayacaktır. Düşmana alkış tutmak zulme ortaklıktır, bunun yanında mazluma ap açık ihanettir. Başkalarına özenen aslını inkar eden neslini inkar eden geçmişinden utanan ne Türk nede Müslüman olacakladır.

Ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Manevi hatırası önünde tazimle eğiliyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun diyorum.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.