Devrim Muhafızlarına meydan dayağı

Devrim Muhafızlarına meydan dayağı

İran'ın güneybatısında Arap nüfusun yoğun olduğu Huzistan eyaletini etkisi altına alan şiddetli kum fırtınasından kaynaklı elektrik ve su kesintilerinin günlerce giderilememesi nedeniyle halk isyan etti.Huzistan'da halk geçen...

İran'ın güneybatısında Arap nüfusun yoğun olduğu Huzistan eyaletini etkisi altına alan şiddetli kum fırtınasından kaynaklı elektrik ve su kesintilerinin günlerce giderilememesi nedeniyle halk isyan etti.

Huzistan'da halk geçen haftadan bu yana aralıklarla Ahvaz Valiliği önünde gösteri düzenliyor.

AA'nın haberine göre, Ahvaz Valiliği, kentteki hava kirliliğinin sağlığı tehdit edici noktaya ulaşması nedeniyle halka maskesiz sokağa çıkılmaması yönünde uyarıda bulundu.

OKULLAR VE RESMİ DAİRELER TATİL EDİLDİ

Çok sayıda kişinin solunum ve akciğer yetmezliğinden hastanelere yatırıldığı Ahvaz'daki hastanelerde tıbbi araç ve gereçlerin de yetersiz olduğu belirtiliyor. Bölgedeki hava kirliliğiyle elektrik ve su kesintilerinin de yaşanması nedeniyle Huzistan eyaletine bağlı 11 ilçede okullar ve resmi daireler yarın da tatil edildi.

BÖLGEDE İNTERNET KESİLDİ

Güvenlik güçlerinin göstericilere saldırdığı ve gösterilerin yayılmaması için bölgede internetin kesildiği iddia ediliyor. İkinci bir duyuruya kadar valilik önünde protesto gösterilerinin de yasaklandığı duyuruldu.

BİR GÖSTERİCİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ AÇIKLANDI

Bu arada "arabi21.com" adlı haber sitesi, güvenlik güçlerinin saldırması sırasında Hasan el-Bogbiş adlı bir göstericinin hayatını kaybettiğini yazdı.

DEVRİM MUHAFIZLARINA LİNÇ GİRİŞİMİ

Bölgeden gelen bir videoda ise, rejimi korumak için halka sert şekilde saldırmalarıyla tanınan "Devrim Muhafızları"ndan bir grubun, dağıtmak istedikleri kalabalık tarafından linç edilmek istendiği görüntüler olduğu iddia edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya