Devrimci Hareket Kızıldere'de katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını andı!

Devrimci Hareket Kızıldere'de katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını andı!

Devrimci Hareket, Kızıldere’nin 46’ncı yıldönümünde Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda Mahir Çayan’ın mezarı başında bir anma gerçekleştirdi.Kızıldere Katliamı'nın üzerinden 46 yıl geçti: On'lar unutulmadıAnmada...

Devrimci Hareket, Kızıldere’nin 46’ncı yıldönümünde Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda Mahir Çayan’ın mezarı başında bir anma gerçekleştirdi.

Kızıldere Katliamı'nın üzerinden 46 yıl geçti: On'lar unutulmadı

Anmada konuşan Devrimci Hareket dergisi okuru Ege Kök; anmada yaptığı konuşmada “THKP-C’den Devrimci Yol’umuza, Devrimci Yol’dan Devrimci Hareket’imize Kızıldere bizlere öğretmeye devam ediyor. Kızıldere’den Çorum ve Sivas’a; 10 Ekim’de Sur ve Cizre’ye devlet değişmemiş; emekçi halklarımıza katliamdan başka bir şeyi reva görmemiştir. Bizler, Mahir’in, Deniz’in, İbo’nun yoldaşları olarak tüm devrim ciddiyetimizle 2018’in Türkiye’sinde bir kez daha buradan sesleniyoruz: Kızıldere’den fitillenen ateşin gücü ile halk iktidarını kuracağız. 1917 Ekim’inde olduğu gibi bizim de ülkemize bahar gelecek'' ifadelerini kullandı. Mahir Çayan’ın mezarı başındaki anma programının ardından yine aynı mezarlıkta bulunan Ulaş Bardakçı’nın mezarı başında da kısa bir anma yapıldı.
Kaynak: Gazete Yolculuk

45-002.jpg55-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem