Didim''in Misafirleri: Altınkum Yazarlar Festivali kitapseverlerle buluşacak

Didim''in Misafirleri: Altınkum Yazarlar Festivali kitapseverlerle buluşacak

Altınkum Yazarlar Festivali 1-15 Ağustos tarihleri arasında birçok yazar kitapseverlerle buluşacak.

1 - 15 Ağustos tarihleri arasında 14.sü düzenlenecek olan Didim Altınkum Yazarlar Festivali’nde tanınmış, seçkin yazar ve sanatçılar her gün akşam 20.30’da sevenleri ile buluşacak. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Altınkum Yazarlar Festivali ilçemize renk katmaktadır. Didim’e gelen tatilcilerin tatil tarihlerini festivalin düzenlendiği tarihe göre ayarlamaktadırlar. Biz de Didim Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri desteklemekteyiz.” açıklamalarıyla festivalin en büyük destekçilerinden.

Altınkum Yazarlar Festivali’nin daimi konuklarından olan 2017’de aramızdan ebediyete ayrılan Muzaffer İzgü, “25 yıldır buraya düzenli olarak gelmekteyim. Rahatsızlığımı biliyorum. Kısa zamanda bu dünyadan göç edeceğimi bildiğim için vasiyetimdir, imza kaşemi yaptırın ve kitaplarımı okurlarım ile buluşturun.” sözleriyle vasiyetini bildirmişti.

Hayri Kandemir’in koordinatörlüğünü yaptığı 14.  Altınkum Yazalar Festivali 1 Ağustos Çarşamba günü Yalçın Mıhçı, Merdan Yanardağ ve Mustafa Balbay isimleri ile başlayacak olan festival 15 Ağustos tarihine kadar çeşitli isimlerin katılımıyla devam edecektir.

Kitapta şiir, yazı ve anılarıyla yer alan yazarlar

Ahmet Selçuk İlkan, Ali Nasuh Mahruki, Arif Verimli, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Banu Avar, Canan Karatay, Canan Tan, Defne Ongun Müminoğlu, Ece Güner Toprak, Ediz Hun, Emre Kongar, Esat Korkmaz, Fikret Hakan, Gül Sunal,Gül Yılmaz Karel, Halil İbrahim Ay, Halit Kıvanç, Hatice Gülcan Köprülü, Haydar Ergülen, Hıfzı Topuz, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Hüsnü Sönmezer, Işık Öğütçü, İhsan Eliaçık, İlker Başbuğ, İlyas Salman, İnci Aral, İpek Ongun, Kadir Aydemir, Kahraman Tazeoğlu, Metin Feyzioğlu, Mine Kırıkkanat, Muazzez İlmiye Çığ,  Muzaffer İzgü, Nalan Tuntaş, Necdet Saraç, Nedim Sener, Nihat Behram, Saygı Öztürk, Semra Topçu, Sinan Akyüz, Tayfun Talipoğlu, Tuluhan Tekelioğlu, Uğur Dündar, Vehbi Bardakçı, Yaşar Nuri Öztürk, Yazgülü Aldoğan.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat