'Yokluk intiharı' mı? Dört kardeşin şüpheli ölümü: 'Dikkat siyanür var' notu bıraktılar

'Yokluk intiharı' mı? Dört kardeşin şüpheli ölümü: 'Dikkat siyanür var' notu bıraktılar

İstanbul Fatih'te, iddiaya göre kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı not olan bir evde, 4 kardeş ölü bulundu.................

Fatih'te kapısında  'Dikkat siyanür var' yazılı not olan bir evde, 2'si kadın 4 kardeş ölü bulundu. Olayın ardından gerçeklerde gün yüzüne çıkmaya başladı. "Ekonomik sıkıntı çeken kardeşlerden birinin maaşına haciz geldiği" ifade edildi.

İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’nde bulunan bir binanın birinci katında yaşanan olayda, akrabalarına ulaşamayan bir kişi polisi arayarak durumu anlattı.

İhbar üzerine eve giden polis ekipleri kapıda “Dikkat siyanür var. İçeri girmeyin. Polisi arayın” notuyla karşılaştı. Olay yerine çağrılan AFAD ekipleriyle girilen adreste yoğun koku olduğu belirlenirken, ikisi kadın 4 kişinin cesediyle karşılaşıldı.

İÇERİ GİREN EKİPLER 4 KİŞİNİN CESEDİYLE KARŞILAŞTI

Gerekli tedbirlerin alınmasının ardından içeriye giren ekipler kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Y., 54 yaşındaki Oya Y., 60 yaşındaki Kamuran Y. ve 56 yaşındaki Yaşar Y.’nin cansız bedeniyle karşılaştı.

EKİPLER MASKE TAKARAK EVE GİREBİLDİ

Olay yerine gelen ekipler kapıda yazan not nedeniyle içeriye maskeyle girdi. Yoğun güvenlik önlemleri arasında eve giren ekiplerin incelemesi devam ediyor.

“KAPIYA NOT BIRAKILMIŞ”

Olay yerinde yaşananları anlatan görgü tanığı, “Olay birinci katta meydana geliyor. 4 kişi evde ölü bulunuyor. Akrabaları ulaşamayınca polisi arıyorlar. Polis geliyor bakıyorlar hepsi ölmüş. Kapıda da siyanür var girmeyin yazmışlar” dedi.

İNTİHAR ŞÜPHESİ

Kapıda her hangi bir zorlama olmaması ve kapıya bırakılan not nedeniyle 4 kardeşin kimyasal bir ilaçla intihar ettiği üzerinde duruluyor. Polisin ilk tespiti, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönünde. Kardeşlerin kesin ölüm nedeni Adli Tıp'taki inceleme sonrası belli olacak.

Ancak kesin ölüm nedenleri yapılacak olan incelemelerin ardından ortaya çıkacak.

BEDAŞ ZAMAN KAYBETMEDİ, ELEKTRİĞİ KESTİ

4 kardeşin ölümü sonrası olay yerine gelen BEDAŞ ekipleri, 607,16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesti.

‘ARKADAŞI ‘TELEFONU KAPALI’ DEDİ, 155’İ ARADIK’

DHA mikrofonlarının sorularını yanıtlayan Yusuf Deniz, en son Cumartesi müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son Cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya” diye konuştu.

‘MAAŞIMA HACİZ KOYDULAR’ DEDİ’

Konuşmasını sürdüren Deniz, “Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Yalnız sıkıntıları, maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi” dedi.