Dilipak: Halkın kafasında oluş(turul)an sorulara cevap vermezseniz, söylediğiniz sözlerin siyasette hiçbir karşılığı olmaz

Dilipak: Halkın kafasında oluş(turul)an sorulara cevap vermezseniz, söylediğiniz sözlerin siyasette hiçbir karşılığı olmaz

"Toplumdaki yakınmalar konusunda sebep olanlardan başlayarak, rüşvet, torpil ve yolsuzlukların önlenmesi gerekir"

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında, “İddialar araştırılıp gerçek ortaya çıkarılmazsa, o iddialar söylentiye dönüşür. Söylenti ise kargaşanın ikiz kardeşidir. Gerçek herkes için en iyi olandır” ifadelerini kullandı.

“Bakın birçok şey söyleyebilirsiniz ve bunlar çok değerli olabilir. Ama halkın kafasında oluş(turul)an sorulara, yani suali mukadderlere cevap vermezseniz, söylediğiniz sözlerin siyasette hiçbir karşılığı olmaz. Bu bir dersi baştan sona ezberleyip, lakin sınavda sorulan 5 soruya da cevap veremeyen adamın haline benzer o zaman haliniz” diyen Dilipak, “Toplumdaki yakınmalar konusunda sebep olanlardan başlayarak başta adalet, barış hürriyet ve ekmek olmak üzere, rüşvet, torpil ve yolsuzlukların önlenmesi gerekir” dedi.

Dilipak yazısında ayrıca şunları kaydetti:

“Bana kalırsa herkes, ferden ferde bir tevbeye ihtiyacımız var. Özellikle de kul hakkı konusunda çok dikkatli olmak gerek. Aklen ve ahlaken yücelmedikçe düzelme olmayacak.  Çünkü Allah, cahillere ve zalimlere yardım etmeyecek ve onların işlerini sarp dağlara sardıracak.  “Ebu Cehil” denilen kişinin zamanının en bilgili, en zengin, en saygın kişisi olduğu unutulmamalı. Ümmi “Cahil” demek değildir. Cahil olan Şeytan ve onun peşinden gidenlerdir. “Kitap yüklü eşekler” Cahil kategorisinde değerlendirilir. Gerçek Cahil, hakikatin bilgisinden yoksun olmaktır. Ve bugün yaşadıklarımız ahlaki zaaflarımızdan ve cahilliğimizden kaynaklanmaktadır.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.