Dimensity 9000+ yonga setinden güç alacak

Dimensity 9000+ yonga setinden güç alacak

iQOO 10 serisi telefonlarını geçtiğimiz ay resmi olarak tanıtan Çinli telefon üreticisi, bu kez de iQOO Neo serisinin yeni üyesini tanıtmaya hazırlanıyor.

iQOO 10 serisindeki telefonlarının Dimensity 9000+ yonga setini kullanan ilk telefonlar olacağı söyleniyor. Ancak telefon Snapdragon yonga setiyle çıkınca bu söylentiler boşa çıktı. Ancak görünen o ki iQOO gerçekten de Dimensity 9000+ kullanan bir telefon çıkarmayı planlıyormuş. Sadece bu telefon iQOO 10 serisinden değil Neo serisinden olacak. Neo serisinin yakında tanıtılması beklenen en yeni üyesinin, Dimensity 9000+ yonga setinden güç alacağı söyleniyor.

iQOO Neo

Neo 6’nın halefi olacak bu yeni modelin iQOO Neo 7 adıyla satışa sunulacağı tahmin ediliyor ama henüz bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor. Neo serisinin diğer üyeleri gibi Neo 7’nin de rekabetçi bir fiyata oldukça iyi özellikler sunması bekelniyor.

Neo 7, Dimensity 9000+ yonga setinden güç alan ilk telefonlardan biri olacak. Ama iQOO bu yonga setini kullanan ilk telefonu piyasaya sürme şansını kaçırdı. Çünkü Dimensity 9000+ yonga setinden güç alan ilk telefon olan Xiaomi 12 Pro, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü.

Öte yandan telefonun tüm pazarlarda bu yonga setini kullanıp kullanmayacağı da belirsizliğini koruyor. Hatırlarsanız Neo 6, Çin pazarında farklı, uluslararası pazarda farklı bir yonga setiyle satışa sunulmuştu.

Elon Musk’ın sitesi X.com Twitter’a rakip olabilir

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji