'Diplomasız'a dokunan yandı!

'Diplomasız'a dokunan yandı!

Ergün Poyraz'ın "Diplomasız" adlı yeni kitabı Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim hayatını konu alıyor. Bu ay Siyah Beyaz Yayınevi'nden çıkan kiap, kısa sürede okurlardan büyük ilgi görerek çok satanlar listesine...

Ergün Poyraz'ın "Diplomasız" adlı yeni kitabı Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim hayatını konu alıyor. Bu ay Siyah Beyaz Yayınevi'nden çıkan kiap, kısa sürede okurlardan büyük ilgi görerek çok satanlar listesine girdi. 

Yayınevinden yapılan açıklamada kitabın kapak ve sayfa düzenini yapan grafikerin dün gözaltına alındığı bildirildi. Siyah Beyaz Kitap'tan yapılan açıklama şöyle:

"Yaklaşık 15 gün önce piyasaya çıkardığımız yazar Ergün Poyraz'ın ''DİPLOMASIZ'' kitabının mizanpajını yapan arkadaşımız dün sabah 9'da evinden polislerce gözaltına alınmıştır. İfade için karakola götürülen çalışma arkadaşımızın telefonuna ve bilgisayarına el konulmuş, ifadesi alınmış, akşam saat 22.00 civarında serbest bırakılmıştır. Yayınevi olarak yayınladığımız kitap yasal çerçeveler dahilinde, sözleşmeye tabii ve Bakanlık tarafından izinleri alınıp yayınlanmış bir eserdir. Son günlerde referandum süreciyle beraber kültür merkezlerine ve yayınevlerine saldırılar artmış, muhalif her ses üzerinde baskılar şiddetlenmiştir.

Kitabımızdaki tüm belgeler daha önce haber sitelerinde, dergilerde yayınlanmıştır.

Siyah Beyaz Kitap olarak yazarlarımızın, çalışma arkadaşlarımızın, yayınlarımızın daha önce de olduğu gibi şimdi de yanındayız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem