Diş hekimi fazla anestezi vererek bayılttığı hastasına cinsel taciz ve istismarda bulundu

Diş hekimi fazla anestezi vererek bayılttığı hastasına cinsel taciz ve istismarda bulundu

Belçika’da, üç hastasından ikisine taciz ve diğerine tecavüz eden diş hekimi beş yıl hapis ve 7.500 Euro para cezasına çarptırıldı.

Brüksel’deki bir mahkeme, hastalarından üçünü cinsel istismara uğradığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırılan 5 yıllık hapis cezasına 48 yaşındaki bir dişçiye ceza verdi. Dişhekimlerine karşı ilk cinsel taciz iddiaları 2007 yılında yapılmıştır. Ancak dava takip edilmemiştir.
Daha sonra diş hekimi, uygulamayı Namlo’daki Valon şehrinde bıraktı ve Brüksel’deki Ganshoren belediyesinde yeni bir uygulama başlattı. 2012 ve 2013 yıllarında Brüksel Yargı Yetkilileri, dişhekiminin kadın hastalara karşı cinsel açıdan uygunsuz davranışları hakkında iki şikayette bulunmuştur.

Dördüncü kurban, dişhekiminin kendisine tecavüz ettiğini bildirdiğinde işlerin boyutu değişti. Tüm kurbanlar, dişhekiminin onlara dişhekiminin sandalyesindeyken çok açık saçık sorular sorduğunu söyledi.

Ayrıca kadınlar dişçi koltuğunda oturdukları sırada, durmasını istedikleri halde dişhekiminin eliyle penisini ovuşturduğunu anlattı. Kurbanlarından biri, kendisini savunmasız bırakmak için anestezi dozunu kasten artırdığını ve ardından tecavüz ettiğini düşünüyor. 

Mahkeme, dişhekimini iki yıl cezasını erteleyerek 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Bu durumu insanlar ’’endişe verici olarak yorumladı’’

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya