Disney Plus'ın reklama verdiği ücret dudak uçuklattı!

Disney Plus'ın reklama verdiği ücret dudak uçuklattı!

Yayın hayatına 14 Haziran'da başlaması planlanan Disney Plus'ın reklam için yaklaşık 15 milyon dolar verdiği öğrenildi. Platformun lansman gecesinde Megastar Tarkan’ın konser vereceği belirtildi.

Netflix, AmazonPrime'a rakip olacak olan Disney Plus'ta 14 Haziran'da Türkiye'de yayın hayatına girecek. Platformun reklam için harcadığı ücret ise dudak uçuklattı.

Megastar Tarkan’ın Disney Plus ile bir anlaşma yaptığı açıklandı. Ünlü şarkıcının vereceği konserin Disney Plus’ta yayınlanabileceği belirtildi.

14 Haziran'da Türkiye'de yayına açılacak olan dijital içerik platformu Disney Plus, şimdiye kadar Türkiye'den Halit Ergenç, Şahan Gökbakar, Aras Bulut İynemli, Engin Akyürek, Kenan İmirzalıoğlu, Pınar Deniz, Hande Erçel, Cansu Dere ve Demet Özdemir ile anlaştı.

15 MİLYON DOLARLIK REKLAM

Odatv'nin haberine göre, 15 ünlü isimle anlaşan Disney Plus'ın reklam için yaklaşık 15 milyon dolara (255 milyon TL) yakın bir para verdiği söylendi. The Walt Disney Company’nin yıllık gelirinin ise yaklaşık 19.2 milyar dolar olduğu biliniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dijital Plus