Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan sigara açıklaması: Sarhoş ediyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan sigara açıklaması: Sarhoş ediyor

Sigarayı sarhoş edici maddeler arasında sayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sigaranın kesin ve kati olarak haram...

Sigarayı sarhoş edici maddeler arasında sayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sigaranın kesin ve kati olarak haram olduğunu öne sürdü.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Ateş’in, “Sigara içmek haram mı?” sorusunu yanıtlayan Erbaş, sigaranın kesin ve kati olarak haram olduğunu söyledi.

"Sigara uyuşturucu vazifesi yapıyor"

Birçok alimin sigaranın haram olduğunu söylediğini aktaran Erbaş, “İnsanın bedeni mukaddestir. Bedeni beş açıdan korumak gerekiyor. Dinini korumak, aklını korumak, malını korumak, nefsini korumak, yani canı korumak, bir de nesli korumak. Sigaranın sadece birini bile korumaya engel olsa, bu bile haram olması için yeterli. Kaldı ki beşine de zararı var. Dine zararı var, akla zararı var, mala zararı var, cana zararı var, nesle zararı var.

Dine zararı, sigara sarhoş edici maddeler arasında sayılıyor. Sigara uyuşturucu vazifesi yapıyor. Uyuşturucuya götüren yol sigarayla başlar. Kesinlikle sigarada uyuşturucu özelliği var.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika