Diyanet online alışverişte cep yakıyor

Diyanet online alışverişte cep yakıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, başta seccade olmak üzere ürün satışına başladı. Seccadeler, internet sitesinde 3 bin 500 liradan satılıyor. Diyanet 2 bin 100 liraya kehribar tesbih, 2 bin 400 liraya Çeşm-i Bülbül İbrik ve Sürahi ile bardak da satıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) internet sitesi üzerinden satılan 3 bin 500 liralık ‘Madalyon Kırmızı Uşak Halı Seccade' kırmızı, krem, lacivert ve mavi olmak üzere dört farklı renkte sunuluyor.

Seccadelerin stokta olmaması halinde ortalama 30-40 günde yeni dokuma yapılarak satılacağı da belirtildi. Seccadeler için “Madalyonlu Uşak halıları, 16. yy içerisinde üretilmiştir. Uşak halılarındaki çok çeşitli zengin madalyon tipleri Türk ustaların hâkimiyet gücünü belli eder. Seccadeler ya da diğer ismiyle mihraplı halılar, kutsal mekan anlamıyla yüklüdür” ifadeleri yer aldı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; TDV'nin internet sitesinde ayrıca tesbihler de satışta bulunuyor. “Sarı renkli günlük kullanıma uygun damla kehribar” tesbih bin 50 ila 2 bin 100 lira fiyatları arasında satılıyor.

Çeşmi Bülbül Sürahi ve 6 bardak ise 2 bin liradan satışa sunuldu. Beykoz Camı Ayasofya objesinin fiyatı ise 1200 lira oldu.

seccade-1.webpibrik-1.webp

GENEL