Diyanet'in Atatürk'ü hatırlayacağı tuttu...

Diyanet'in Atatürk'ü hatırlayacağı tuttu...

Diyanet İşleri Başkanlığı, hutbe ve dergilerinde unuttuğu Mustafa Kemal Atatürk’ü, nihayet hatırladı.Diyanet'in 3 ayrı dergisinde 30 Ağustos...

Diyanet İşleri Başkanlığı, hutbe ve dergilerinde unuttuğu Mustafa Kemal Atatürk’ü, nihayet hatırladı.

Diyanet'in 3 ayrı dergisinde 30 Ağustos Zaferi'ne geniş yer verildi. Dergilerde Atatürk'ün fotoğrafları yer aldı, ulu önderi övücü yazılar kullanıldı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Diyanet'in 3 ayrı dergisinde yayınlanan yazılarda, “Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın başkomutanlığında Dumlupınar'da zafer kazanıldı. İşgal birliklerinin vatanımızı terk etmesi bu zaferle başlar ve bu nedenle 30 Ağustos'u Zafer Bayramı olarak kutlarız'' denildi.

BÜYÜK TAARRUZU ANLATTILAR

Diyanet Aile Dergisi'nde ise “Gazi Mustafa Kemal, başkomutanlık yetkisiyle Büyük Taarruz öncesi gerekli çalışmalara başlanmasını sağlar. Taarruzun hareket yeri ve saati sır gibi saklanmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Paşa ve yanındaki bir iki yakın mesai arkadaşından başka kimse haberdar olmamıştır. Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa ile Milli Savunma Bakanı Kazım Paşa, iki kilit ismi olarak vazifeyi ifa ederler'' ifadeleri yer aldı.