Diyarbakır’da 8 Mart açıklamasına polis saldırısı: 4 kadın gözaltına alındı

Diyarbakır’da 8 Mart açıklamasına polis saldırısı: 4 kadın gözaltına alındı

KESK, DİSK ve TMMOB üyesi kadınlar Diyarbakır’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili açıklama yapmak için AZC Plaza önünde bir araya geldi. Açıklamaya OHAL gerekçesiyle izin verilmemesi üzerine oturma eylemine geçen...

KESK, DİSK ve TMMOB üyesi kadınlar Diyarbakır’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili açıklama yapmak için AZC Plaza önünde bir araya geldi. Açıklamaya OHAL gerekçesiyle izin verilmemesi üzerine oturma eylemine geçen kadınlara, polis saldırdı.

Dihaber'in haberine göre, saldırıda Arin Zümrüt, Arzu Koç, Derya Göngür ve Bahar Ulu isimli kadınlar darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen kadınlar, uzun süre alanda kaldıktan sonra SES Diyarbakır Şube binasına geçti.

''DEVLET KADINLARI SAHADAN UZAKLAŞTIRMAK İSTİYOR’

Burada yapılan açıklamada konuşan Eğitim Sen Diyarbakır 2 No’lu Şube Eş Başkanı Saliha Zorlu, “Gözaltına alınan arkadaşlarımız bu akşam derhal serbest bırakılmalıdır. Biz kadınlar bu ülkenin önüne demokrasiyi koymak için büyük mücadele veriyoruz. Ama devlet bizim yapmak istediğimiz tüm eylemleri illegalleştirmek için her şeyi yapıyor ve kadınları sahadan uzaklaştırmak istiyor'' dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem